Kuremaa lossis tunnustati olümpiaadide võitjaid

Auhinnaks tublidele oli raamat “Avastusretked?, parimad said veel lisaks keraamilise kausi kommidega. Õpetajaid peeti meeles lillekimbu ja põllega. “Kuna tuleb suvi ja grillimishooaeg, siis kingime kõigile õpetajatele põlled, et nad oma koolivormi ei määriks,? põhjendas maavanem Aivar Kokk omapärast kingitust.

Elevust lisas fakt, et põlle sidus õpetajatele ette maavanem isiklikult, ise muheldes: “Küll ma saan täna palju õpetajaid kallistada!?

Pidulik aktus algas kell kaks päeval. Vahetult pärast seda, kui inimesed olid saali kogunenud, sisenes maavanem teatega, et kõigil tuleb saalist evakueeruda, sest igal pool on sõjaväelased, ja minna trepile. Tegelikult asi muidugi nii hull ei olnud ja pärast ühispilti trepil olid kõik teretulnud tagasi saali, kus aktuse avas maakonna haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Heiki Sildnik.

Tema lühikese tervituse järel esines viie lauluga Jõgeva Kammerkoor, kusjuures ühe laulu solistiks oli Sildnik ise.

Pärast lauluetteaste lõppu pidas maavanem kõne, kus tänas õpetajaid tehtud suure töö eest, sest õpetajaamet ei ole töö kella kaheksast viieni, vaid nõuab aega ka nädalavahetustel ja lisaks tuleb teha pidevalt tööd iseendaga. Maavanem tänas ka õpilasi, et nood õppida viitsivad ja oma klassikaaslastele heaks eeskujuks on. Samuti avaldas maavanem lootust, et pärast edasiõpinguid tulevad Jõgevamaalt pärit noored kodukohta tagasi ja loovad pere just siin.

Pärast maavanemat sai sõna Jõgevamaa omavalitsusliidu aseesimees Riina Kull, kes soovis noortele, et neil ei oleks tühja tuule päevi, ja avaldas lootust, et tulevikumaal saadab noori alati arukus.

Sissejuhatava osa järel hakati õpilastele ja õpetajatele kätte andma meeneid, kusjuures autasustamine läks plaanitust lausa poole kiiremini. Pärast tunnustamist mindi edasi kõrvaltuppa, et suupistetega kaetud laua juures pisut juttu ajada ja omavahel tuttavaks saada.

Parimatest parim, Ragnar Kriiska, kes võitis maakondliku olümpiaadi lausa kolme aine arvestuses, väitis, et edu saavutamiseks olümpiaadil on vaja kasutada loogikat. Tema sõnul ei saavuta tuupimisega suurt midagi. Ajaloo, geograafia ja matemaatika olümpiaadid võitnud Ragnaril on ka koolis kõik “viied”, lisaks jõuab poiss käia ka muusikakoolis klaverit õppimas.

Ka seitsmendate klasside matemaatikaolümpiaadil osalenud ning esimest ja teist kohta jagama jäänud Jõgeva Gümnaasiumi õpilane Kaidi Jõgi ütles, et põhirõhk on loogilisel mõtlemisel. Matemaatika Kaidile meeldib, sageli lahendab ta õpetaja poolt antud lisaülesandeid. Kaidi on ka varasematel aastatel matemaatikaolümpiaadil edukas olnud ? neljandas klassis sai ta IV koha, viiendas I koha ja kuuendas tuli teiseks.

Hoopis eriskummalisel olümpiaadil sai vabariigis kolmanda koha Keitlin Turjakas ? neiu osales nimelt lingvistikaolümpiaadil, kus tuli lahendada ülesandeid ja panna paika keelereeglid. Edu põhjendas ta sellega, et lahendas läbi ülesanded, mis varem olümpiaadil olnud; ka tema kinnitas, et vaja on osata loogiliselt mõelda.

Päev oli igati meeleolukas. Rõõmustab, et Jõgevamaal nõnda palju tublisid ja tarku noori leidub.

Liis Rohtmets

blog comments powered by Disqus