Kuremaa lossis tänati Maapäeva korraldajaid

Suursündmuse kordamineku eest hoolt kandnud said tänukirjad ning medalid, millega  Jõgevamaa Kodukandi Ühendus külaliikumise edendajaid ja toetajaid ka edaspidi tunnustama hakkab. Vastasutatud medalil on kujutatud talupojakübarat, mis sümboliseerib külaliikumist kui n-ö ühe mütsi alla koondunud liikumist.

Kuna külaelu edenemises on märkimisväärne roll nii lastel kui ka muusikal, algas tänuüritus õpetaja Ingrid Orgulase juhendamisel tegutseva Jõgeva Muusikakooli laulu-mängukooli laste kontserdiga. Rahvalikke laule ja pillilugusid esitasid muusikakooli akordioniõpetaja Eha Niglas ja tema õpilased.

Külad on ennast leidnud

Sissejuhatavates sõnavõttudes kiideti Jõgevamaa külaliikumist ja külaliikujaid, kelle innukus ja toimekus olid oluliseks eelduseks Maapäeva õnnestumisel.

“Paljudes Jõgevamaa külades on nüüdseks avatud külamajad, mille akendes sageli ei kustu tuled enne südaööd. Pidevalt muutub kaunimaks ka külade välisilme,” lausus Jõgevamaa maavanem Aivar Kokk.

“Praegu võib kindalt öelda, et Jõgevamaa külad on ennast leidnud. Külades on palju ära tehtud ning tahetakse saavutatut teistelegi tutvustada,” ütles MTÜ Jõgevamaa Kodukandi Ühendus juhatuse esimees Karina Kaarepere.

Tema ning kodukandiühenduse maakonna koordinaator Pille Tutt andsidki Eesti Külaliikumise VII Maapäeva korraldajatele üle tänukirjad, Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse medalid, ühenduse logoga särgid ning bro?üüri “Jõgevamaa külade lood”. Tunnustati nii erinevatel Maapäeva sündmustel esinenud noori taidlejaid, külaliikumise koordinaatoreid, kes oma kodupiirkonnas Maapäeva külaliste vastuvõttu korraldasid kui ka omavalitsusjuhte, kes samuti suurürituse õnnestumisele kaasa aitasid. Koos vallavanematega pälvis tunnustuse ka Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots, kes aitas võõrustada Maapäeval viibinud Poola delegatsiooni.

Mahukas töö

Veel said tänukirja, medali ja meene Tabivere abivallavanem Kalev Kurs, Palamuse Kihelkonnakoolimuuseumi projektijuht Janek Varblas ja maavanema nõunik Vahur Kukk, kes kehastasid Maapäeval kirjandusklassikast tuntud tegelasi ? Kalevipoega, Liblet ja Siili. Samuti peeti meeles maavanem Aivar Kokka, kes käis kaks aastat tagasi välja mõtte korraldada 2007. aasta Maapäev Jõgevamaal.

“Kui anda inimestele võimalus midagi ühiselt teha, siis saadakse sellega Jõgevamaal väga hästi hakkama,” lausus Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse maakonna koordinaator Pille Tutt.

“Maapäeva ettevalmistamine oli põhjalik ja mahukas töö, mida alustasime juba aasta varem. On hingekosutav, et ürituse korraldajaid nüüd tunnustamiskokkusaamisele kutsuti,” arvas kultuuritöötaja Margit Soieva, kes oli Maapäeva ürituste koordinaator Pala vallas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus