Kuremaa lossis premeeriti Jõgevamaa spordielu väljapaistavamaid isiksusi

Jõgevamaa spordielus parimateks tunnistatutele andsid mälestusesemed ja preemiaümbrikud üle maavanem Aivar Kokk, maavalitsuse haridus-ja kultuuriosakonna juhataja Heiki Sildnik ja Jõgevamaa Spordiliidu Kalju esimees Uno Valdmets.

Parim sportlane on Austraalias

Tiitli “Jõgevamaa parim sportlane 2004? pälvinud Erki Pütsep viibib ise praegu Austraalias, kus toimub Austraalia velotuur. Poja asemel võttis preemia vastu isa, Kuremaa kultuuriliider ja spordiveteran Vello Pütsep.

?Erki ei teagi, et Jõgevamaa parimaks sportlaseks sai. Et ta rahulikult võistlusteks valmistuda saaks, ei hakka ma teda selle rõõmusõnumiga häirima. Pealegi on profiratturitel Austraalias range päevareziim ja kodustel pole neid sobiv telefonikõnedega eksitada,? rääkis Vello Pütsep.

Erki Pütsep on tulnud Eesti meistriks grupisõidus ja jõudnud 27. kohale maailmameistrivõistluste grupisõidus. Möödunud aasta VUELTA tuuril oli ta kahekümne sõidupäeva vältel kahel päeval kümme parema ratturi hulgas.

?Eelmisel aastal arenesid Erki sportlikud võimed kõvasti edasi, kuid päris tippu ta pole veel jõudnud. Loodetavasti kuuleme aga selle noore mehe sportlikest saavutustest veel mitmel aastal,? lausus Pütsepa kunagine treener, spordiliidu Kalju juhatuse liige Kalev Raudsepp.

Eesmärk, mille poole püüelda

?Möödunud aastal tegi mulle kõige rohkem rõõmu Eesti meistrivõistlustel 200 meetri jooksul võidetud kuldmedal,? ütles 2004. aasta parimaks noorsportlaseks tunnistatud Jõgeva Gümnaasiumi üheksanda klassi õpilane Priit Kelder.

Eelmisel aastal võitis Priit Kelder ka 60 meetri ja 300 meetri jooksus hõbemedali ja püstitas ka mitmeid maakondlikke rekordeid.

?Spordis oled edukas siis, kui sul on eesmärk, mille poole püüelda,? ütles Priit Kelder. Preemiaraha eest lubas noormees osta spordivarustust.

?Pärast põhikooliklasside lõpetamist Jõgeva Gümnaasiumis kavatseb Priit asuda õppima Tallinnas Audentese Gümnaasiumis,? ütles spordipoisi ema Riina Kelder.

Loominguline treener Hendrik Lindepuu

Priit Kelderi treeneriks on Hendrik Lindepuu, kes oma õpilaste eelmise aasta tulemuste põhjal tunnistati Jõgevamaa parimaks treeneriks.

?Hendrik Lindepuu tuli Laiusele 1997. aastal. Ta tegutseb kergejõustikutreenerina põhitöö kõrvalt ja teeb treeneritööd südamega,? ütles autasu kätteandmisel maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Heiki Sildnik.

Hendrik Lindepuu õpilased Priit Kelder, Indrek Masing, Erki Erikson, Madli Kasemaa ja Kermo Rudissaar said eelmisel aastal Eesti meistrivõistlustel kokku seitse medalit. Tema treenitavad pälvisid Eesti meistrivõistlustel ka 23 finaalikohta ja parandasid 23 korral Jõgevamaa rekordeid ja tipptulemusi.

Küsisime, kuidas Hendrik Lindepuu poisse ja tüdrukuid oma treeningrühmadesse valib. ?Sellises väikeses kohas nagu Laiuse pole küll selekteerimist vaja. Tulla võivad kõik, kes soovivad. Kindlasti peab treenima tulijatel endal tahe olema. Vägisi ei saa kedagi sportima panna,? lausus Lindepuu.

Kalev Raudsepp ütles, et Hendrik Lindepuu on mitmeski mõttes loomeinimene ? tegeleb ta ju ka kirjutamise ja tõlkimisega. “Usun, et loomingulisust on tunda ka tema treeningutes, mistõttu poistel ja tüdrukutel on tema käe all arvatavasti päris põnev sporti teha,? märkis Raudsepp.

Tähe mängis meistrivõistluste etapimängu

Parimaks Jõgevamaa võistkonnaks tunnistati eelmise aasta tulemuste põhjal spordiklubi Jõgeva Tähe saalihoki esindusvõistkond.

Tähe esindusvõistkond võitis möödunud aastal Eesti meistrivõistlused ja Eesti karikavõistlused ja sai Euroopa Klubide Karikavõistlustel üheksanda koha. Esindusvõistkond ei saanud aga Kuremaale autasustamistseremooniale tulla, sest parajasti toimus Virtuses meistrivõistluste finaalmäng, kus Tartu võistkond ülekaalukalt alistati.

SK Tähe esindusmeeskonnas mängivad väravavahid Ivo Lepik, Veiko Raudsepp ja Ruslan Blinnikov, kaitsjad Algis Uiga, Vjatseslav Bortnik, Lauri Hõim, Hannes Pagi. Ründajad Tom Longstedt, Martin Karis, Arno Karkamo, Marko Saksing, Roland Songisepp, Alari Pagi, Kaido Ingver, Andrus Tõruke ja Erkko Nurmoja.

?Möödunud aastal jõudis meie võistkond tõesti üsnagi palju saavutada ja hea, et spordiliit Kalju meid tunnustas,? ütles esindusvõistkonna ründemängija ja klubi peatreener Marko Saksing.

Kalev Raudsepp lausus kommentaariks, et treener Marko Saksing on noor mees ja tema juhtimisel võib Tähe veel palju saavutada.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus