Kuremaa lossis korraldati vastuvõtt aineolümpiaadide võitjatele

Esmalt tervitas kokkutulnuid maavalitsuse haridus- ja spordinõunik Heiki Sildnik, kes kuulutas välja tervituskontserdi päevakangelaste auks. Mõnusat meeleolu aitasid luua Jõgeva muusikakooli rahvamuusikaansambel Eha Niglase juhatusel ja Sadala kooli tütarlasteansambel, kelle juhendaja on Mare Talve.

Maavanem Aivar Kokk avaldas tunnustust noortele ja nende juhendajatele. “Te olete teinud teistest paremini tööd ja ka teie õpetajad ei oleks täna siin, kui nad poleks head õpetajad,” ütles ta. Seejärel kutsuti üksteise järel ette need, kes õppeaasta jooksul on võitnud maakonna aineolümpiaade ja kutsevõistlusi ning saanud märkimisväärseid tulemusi ülevabariigilistel olümpiaadidel. Oli neidki, kes võitjaks tulnud mitmes aines ning paljude võidutulemuste taga olid ka samad juhendajad.

Erilist äramärkimist väärivad kahtlemata need neli, kes on paistnud silma üle-eestilistel olümpiaadidel. Geograafias sai VIII klasside arvestuses II järgu diplomi Ragnar Kriiska Jõgeva Ühisgümnaasiumist, kelle juhendaja on Maire Tuimets. Töö- ja tehnoloogiaõpetuses saavutas vabariiklikus arvestuses viienda koha Põltsamaa Ühisgümnaasiumi IX klassi õpilane Argo Ingver õpetaja Urmas Kuusiku juhendamisel. Käsitöö ja kodunduse alal tuli Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilane Katrin Jõgi üle-eestilises arvestuses kuuendale kohale õpetaja Maris Prii juhendamisel. Kaidi Jõgi Jõgeva Gümnaasiumist jõudis aga matemaatikas VIII klasside arvestuses üle Eesti kuuendale kohale, juhendaja Astra Pern.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu nimel tänas maakonna au ja uhkust, tublimatest tublimaid õppureid Riina Kull ning avaldas lootust, et nad on valmis uuteks väljakutseteks ka edaspidi.

Seejärel mindi koos iidse Kuremaa lossi päikesesäras trepile, nagu ka varasematel aastatel traditsiooniks, et mälestuseks ühispilti teha. Lossis aga ootas juba Põltsamaa Ametikooli kaetud suupistelaud.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus