Kuremaa lossis korraldatakse Arne Oidile pühendatud õhtu

Kuremaa kultuuriselts Jensel jätkab oma mullu alustatud teemaõhtute sarja “Kuldajastu Raimond Valgrest Kustas Kikerpuuni”. Sarja raames saab tuleval laupäeval, 26. aprillil Kuremaa lossis teoks Arne Oidi laulude õhtu “Ja elab rõõm”.

Sama sarja kaks esimest õhtut toimusid möödunud aasta 15. veebruaril ja 2. novembril ning olid pühendatud vastavalt Kustas Kikerpuu ja Raimond Valgre loomingule. Jenseli eestvedaja Vello Pütsepa sõnul jääb Oidi loomingu kõrgperiood temast vanema Valgre ja noorema Kikerpuu parimate loomeaastate vahele. Heliloojana oli Oit neist kolmest aga ilmselt kõige professionaalsem.

Tema loomingut esitavad tuleval laupäeval solistid Janis ja Veronica Vaht, Erika Monikainen, Aimar Pihlak, Toomas Herman, Maire Lepik ja Matti Linno ning kultuuriseltsi Jensel naisansambel. Lauljaid saadab instrumentaalansambel Retpop. Nii instrumental- kui ka naisansamblile on laulude seaded teinud Vello Pütsep.

“See oli päris mahukas töö,” kinnitas Pütsep.

Külalissolistina lööb teemaõhtul kaasa laulja Voldemar Kuslap, keda Arne Oit pidas esitajana silmas õige mitme oma laulu kirjutamisel.

“Tihedat koostööd tegid Oit ja Kuslap just traditsioonilisteks aastavahetuse võistluskontsertideks valmistudes,” ütles Vello Pütsep ja lisas, et Kuslapilt oodatakse nii Oidi laulude esitamist kui ka temast mälestuste vestmist. Et Kuslap hea jutustaja on, teavad vist kõik.

Oidile pühendatud õhtul tuleb ettekandele umbes 30 tema laulu. Kaks laulu, mis pärinevad Oidi kirjutatud muusikalidest “Väikevend ja Karlsson katuselt” ning “Tom Sawyeri seiklused”, esitab kontserdi noorim esineja Janis Vaht.

Kui eelmisel, Valgre õhtul sai publik kohvikulaudade taga istuda, siis seekord sätitakse saali taas tavalised pingiread, sest nii mahub rahvast saali palju rohkem.

“Aga vaheajal pakume kohvi ikka,” ütles Vello Pütsep. “Selle keedavad valmis meie lauluklubi tublid naised.”

Oidi-õhtu algab kell 18 ning pileteid sellele saab osta Piletilevist ja tund enne algust kohapealt.

Eesti suuri laululoojaid tutvustava sarja käivitas Vello Pütsep mullusel kultuuripärandi aastal sellepärast, et nende looming on talle endale väga hingelähedane. Kui Valgre, Oit ja Kikerpuu meie muusikamaastikult lahkusid, said ka estraadimuusika kuldajad, mil au sees olid meloodia ja harmoonia, läbi.

“Valter Ojakäärust võiks ka ehk veel teemaõhtu teha,” möönis Vello Pütsep. “Temagi laululooming on mitmekesine ja professionaalne. Lisaks sellele on ta olnud suurepärane muusika propageerija.”

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus