Kuremaa lossis kõlavad viie juubilari laulud

Kuremaa lossis saab ülehomme õhtul kuulata kohalike taidlejate esituses viie eesti helilooja — Hans Hindpere, Uno Naissoo, Arne Oidi, Valter Ojakääru ja Raimond Valgre — laululoomingut. Publik saab muusikat kuulata kohvilauas istudes või hoopiski tantsides.

Kuremaa kultuuriseltsi Jensel eestvedaja Vello Pütsep ütles, et Kuremaa taidlejaid ajendas nimetatud heliloojate loomingusse tõsisemalt süvenema asjaolu, et neil kõigil on tänavu juubelihõnguline sünnipäev või sünniaastapäev: Hindpere, Naissoo ja Oit oleksid saanud tänavu 85 aastaseks, Valter Ojakäär tähistas hiljuti 90. sünnipäeva ja Raimond Valgre sünnist möödub oktoobris sada aastat.

“Ei maksa unustada ka seda, et Eestis on tänavune aasta kuulutatud kultuuripärandi aastaks ning meie 1960.-1980. aastate estraadimuusika, mille kõrget taset aitasid oma loominguga hoida ka Oit, Naissoo, Hindpere ja Ojakäär, on osa sellest pärandist,” ütles Vello Pütsep.

Viie helilooja loomingut esitavad Kuremaa nais- ja segaansambel, solistid Erika Monikainen, Tõnu Kaha ja Matti Linno ning instrumentaalansambel Retpop. Osa laule lauldaksegi suurema instrumentaalkoosseisu, osa klaveri saatel. Nii mõnegi loo seade on Vello Pütsep teinud spetsiaalselt selle kontserdi tarvis.

Publik saab seekord kontserti kuulata kohvilaudade taga istudes. Kohvi saab kohapealt, kohvikõrvase peab igaüks ise kaasa võtma. Pärast kontserdiosa saab tantsida ansambli Retpop ja kahemehebändi Mini-Retpop saatel.

“Ka kontserdi ajal tantsimine pole keelatud,” kinnitas Vello Pütsep.

Tema sõnul tahab Kuremaa kultuurirahvas tõestada, et sisukaid kultuurisündmusi saab korraldada ka oma jõududega ja suurt raha raiskamata. Kell 19 algavale kontserdile tulijailt sissepääsu eest tasu ei küsita, küll aga tuleb veidi raha välja käia kohvi soovijail.

“Kui seekordsel kontserdil on Raimond Valgre looming esindatud vaid mõne palaga, siis aasta lõpupoole tahame talle pühendada terve salongiõhtu,” ütles Vello Pütsep.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus