Kuremaa lossis esines Kait Tamra

Kolmapäeva õhtul Kuremaa lossis toimunud muusik Kait Tamra kontsert pani punkti tänavustele sündmustele Jõgeva valla suvekeskuses Kuremaal. Kontserdi sissejuhatuses vaatas SA Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskuse juhataja Tiina Tegelmann tagasi suvistele sündmustele, tänas kõiki korraldajaid, kaasaaitajaid ja osasaajaid. Tunnustuskirjad pälvisid kogukonnaelu eestvedajad Raul Soodla ja Raul Orav ning mitmekülgselt võimekas tehnikamees Ivo Helm.


Kait Tamra esitas kontserdil erinevate kirjanike tekstidele loodud laule ja rääkis ka nende saamislugudest. Lauldes Hando Runneli tekstile loodud laulu „Mets on kuri”, meenutas Kait Tamra ka viimaseks Eesti metsavennaks peetud August Sabbet, keda ta lapsepõlves jõe ääres kala püüdmas kohtas. „Ega meie poisikestena ei teadnud, kes ta oli. Seda kuulsime hiljem,” meenutas Tamra.

Tamra soovitas Jõgeva valla rahval edasi minna Oskar Lutsu vaimus: „Täna Kuremaale läbi Vooremaa kontserdile sõites hakkasin Lutsu loomingut mõistma veelgi rohkem kui varem. Lutsu vaim sisaldab huumorit, vaimsust ja samas ka teravust ja mitmes küsimuses kriitilisust ja soovi lollust välja naerda,” ütles muusik Vooremaale.

Täna toimuval Suurel Paunvere laadal ja väljanäitusel annavad SA Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus juhataja Tiina Tegelmann, maaelu- ja seltskonnategelane Raul Soodla ja üllatuskülaline Jõgeva valla aastaajakeskuste tunnuskarika üle Palamuse kultuuri eestvedajale  Ehtel Valgule. Nii saab Palamusest Jõgeva valla sügiskeskus.

Jaan Lukas

blog comments powered by Disqus