Kuremaa lossikompleksi tarvis otsitakse arendusideid

 

Kuremaa loss on üks Jõgeva valla rikka ajaloo nähtavatest märkidest. See on ka üks Jõgeva valla esindushooneid, kus leiavad aset paljud pidulikud sündmused ja sisukad konverentsid. Praegu käib lossis kulukas ja aeganõudev keskküttetorustiku ja radiaatorite vahetus.

“Kuremaa lossi senine keskküttetorustik oli välja ehitatud 1930. aastatel ja lekkis alailma kusagilt,” ütles Jõgeva vallavalitsuse ehitusspetsialist Aavo Välba. “Lappida polnud seda enam mõtet, vaid targem oli see täies ulatuses välja vahetada.”

Keeruliseks tegi ettevõtmise mitte ainult tööde suur maht, vaid ka see, et vana torustik paiknes seina sees ning uuski tuleb muinsuskaitse nõuetest lähtuvalt paigutada seina sisse. See tähendab, et seina tuleb freesida vastavad avad ja pärast torude väljavahetamist need uuesti täita ning teha ka viimistlustöid.

Lisaks soojatorustiku uuendamisele, hõlmas tänavusuvine remont karniiside ja vihmaveesüsteemide uuendamist. Karniisid on juba korras, uued vihmaveesüsteemid lõpetamisel ning uus keskküttetorustik ja radiaatorid saavad paigaldatud 1. oktoobriks. Töid teostab OÜ Q-E Grupp ning ühtekokku lähevad need maksma 108 000 eurot. Kogu see raha tuli leida valla eelarvest, sest muidu oleks hoone säilimine ohtu sattunud. Lossikompleksi valla raha eest päris korda tegemine pole aga võimalik, seepärast on hoonete tarvis asutud otsima teisi rahaallikaid kaasavaid arendusideid.

“Veebruaris vallavalitsuses toimunud ümarlaud sobivaid ideid veel ei andnud, ent kavatseme tulevikus veel selliseid mõttetalguid korraldada. Kõik asjahuvilised on oodatud!” ütles Jõgeva vallavanem Enn Kurg.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus