Kuremaa lasteaed-algkoolil uus direktor

 

RIINA MÄGI

 

Kuremaa lasteaed-algkool sai tänavuse õppeaasta eel uue direktori. 1. augustist juhib seda õppeasutust Külli Suvi. Eelmine direktor Marge Väljaots siirdus tööle Jõgeva põhikooli.

Külli Suvi on pärit Elvast. Vahepeal oli ta üle kahekümne aasta tallinlane ja seejärel lühikest aega tartlane. Viimased kaheksa aastat on ta elanud Jõgeva alevikus.

Varem on ta töötanud kinnisvaravaldkonnas ja kohtus. Lasteaeda, täpsemalt Tallinna Luha tänava lasteaeda läks ta tööle 1998. aastal, kui asus sisekaitseakadeemias korrektsiooni õppima: poole kohaga kokaabina töötades jäi õpinguteks piisavalt aega. Poolkogemata valitud töökoht osutus aga köitvamaks, kui arvata võis, ning ajapikku sai kokaabist õpetajaabi ning siis ka õpetaja. Tallinna ülikoolist sai ta ka vastava hariduse: selle õppeasutuse lõpetas ta 2007. aastal.

Jõgevamaale elama tulles asus Külli Suvi tööle Siimusti lasteaed-algkooli. Pärast kuut tööaastat tundis ta aga, et on end selles ametis ammendanud, ning oli aasta aega kodune. Kuremaa lasteaed-algkooli direktori kohale kandideerimine tundus talle aga piisavalt põnev.

“Päris huvitav on haridusasutuse tööd ka teise nurga alt vaadata,” ütles Külli Suvi. “Mõtlesin juba õpetajana töötades mõnigi kord, kuidas ma ühe või teise situatsiooni lahendaksin või milliseid otsuseid vastu võtaksin, kui juht oleksin. Nüüd on mul siis võimalus mõttemängu asemel reaalseid otsuseid vastu võtta.”

Lasteaed-algkooli perega on Külli Suvi nüüdseks juba päris hästi tuttavaks saanud, ent üksteisega harjumine võtab tema arvates veel veidi aega. Esialgu ei kiirusta ta suuri muudatusi tegema.

“Esiteks oli mul väga tugev eelkäija, kes n-ö õige raja ette sõitis. Teiseks on uuel juhil tavaliselt ikka tark esimesel aastal vaadata, kuidas majas asjad toimivad, ning hakata alles siis mingeid uuendusi tegema,” ütles Külli Suvi. “Kuremaa lasteaed-algkooli suureks plussiks on selle asukoht. Ümberringi on kaunis mõisapark, kiviviske kaugusel on nii looduslik ujumiskoht kui ka siseujula. Siin on tore niisama jalutada, ent siin on ka suurepärased võimalused õuesõppeks. Kohalikud võib-olla ei oskagi Kuremaa voorusi nii hästi näha, sest nad on nendega liialt harjunud, ent mina olen Tallinnas kogenud ka seda, et keset kivilinna pole lastega üldse mitte kuhugi kõndima minna.”

blog comments powered by Disqus