Kuremaa külaselts ja Palamuse Lionsid kutsuvad talgutele

29. septembriks on kavandatud 50. ümber Kuremaa järve jooks. Et jooksu- ja matkarada vajab enne juubelijooksu veidi korrastamist, korraldab Kuremaa külaselts koos Palamuse Lions-klubiga 8. septembril talgud.

Tuleb koristada langenud puid, lõigata ja trimmerdada võsa, teha jooksurada puhtaks. Talgute kuupäev valiti põhimõttel, et kõik soovijad saaksid 15. septembril toimuval Maailmakoristuspäeval minna rahuliku südamega Palamuse laadale, olles oma panuse ülemaailmsesse üritusse nädal aega varem andnud.

 Talgulised kavatsevad alustada töid kolmes kohalikele hästi teada kohas.

Üks seltskond korrastab järveäärset metsalõiku Laile Suka maja juurest Kuremaa-Palamuse teelt metsa sisse kuni endise MEKi saunani. Seal on vajalikud tööriistad saed, võsalõikajad ja loomulikult inimeste füüsiline jõud. Lõigul on kilomeeter metsa ja 70 meetrit raiesmikku.

Udu talu juurest algav rajalõik kuni Amme jõeni ootab saage, võsalõikajaid, samuti inimjõudu. Selle lõigu pikkus on ligi 700 meetrit.

Oskar Lutsu sünnikoha juurest kavandatakse töid kahes suunas. Umbes 700 meetri pikkusel lõigul „Lutsu kivi” juurest Amme jõeni on vaja tööjõudu saagide, trimmerite ja võsalõikajatega.

„Lutsu kivi” juurest Toovere kraavini ja sealt veel veidi edasi on vaja saage, võsalõikajaid, füüsilist jõudu, lõigu pikkus umbes pool kilomeetrit.

Talgulistelt oodatakse kõigepealt registreerumist Kuremaa külaseltsi Facebooki lehel. „Tulijatel tuleks kindlasti registreerida,“ rõhutas korraldaja Raul Orav. Nii saab töid ja toitlustamist paremini korraldada. Laupäeval, 8. septembril kell 9.30 oodatakse osalisi Kuremaa lossi juurde või kell 10.00 eelregistreerumisel juba ühte kolmest mainitud kohast.

Igal pool on rajameister-juhendaja kella 10st kohal, rada on puudele märgitud roosa värviga. Kindlasti on ruumi ka loogilisteks parandusteks töö käigus.

Talgulistele antakse lihtne lõunasöök – topeltvõileib ja jook ‒ metsa kaasa. Külaselts ootab kõiki tagasi lossi kella 16.00ks, kus ootab kuum supp ja lahke pererahvas. Oodatud tööriistad on kiin, saag, mootorsaag, võsalõikaja, trimmer, varubensiin ja varuosad. Kõige olulisem on heas tujus ja töökinnastega varustatud inimene.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus