Kuremaa järvel tegid head sõitu Jõgevamaa mehed

Laupäeval peeti Kuremaa järvel jäärajasõidu Eesti karikavõistluste järjekordne etapp, kuhu oli kohale tulnud sõitjad üle kogu Eesti ning ka kolm külalisvõistlejat Venemaalt.

Kokku oli Kuremaa järvele sõitma tulnud üheksakümmend võistlejat ning koos Kuremaal peetud võistlusega on kahel etapil osalenud juba sada kakskümmend jäärajasõitjat. Esimene etapp peeti veebruari algul Rannakülas.

Kohalikule publikule pakkus enim vaatemängu nelikveoliste masinaklassi heitlus, kus eriti tihe rebimine oli esikolmikus ning esikoha eest võitlejad olid kõik Jõgevamaa mehed. Omavahel rebisid kõrgeima poodiumikoha pärast Meelis ja Taavi Liis Tormast ning Gert Aasmäe Jõgevalt. Võitja otsustati alles viimases voorus, mil Jõgeva mees Aasmäe oma võimed maksma pani ning esikoha võttis. Siiski hoiab kahe etapi kokkuvõttes tabelis liidrikohta Torma mees Meelis Liis.

Jõgevamaa võistlejatest näitas head sõitu Lustiverest pärit Alvar Kuusik, kes on ka rallikrossi meistrivõistlustel kibe käsi ning võitnud sel alal ka juunioride meistritiitli. Kuusik võttis 2WD sport klassis kindla esikoha, kusjuures tema ringiajad olid peaaegu võrdsed, mõlemad ajad sõitis ta ühte sekundisse. Teise koha saanud Madis Uibo kaotas Kuusikule igal katsel kahe sekundiga. Alvar Kuusik võttis mõõtu ka ERK 2WD klassis, kus ta saavutas samuti esikoha. Selles sõidus edestas Kuusik oma lähimat konkurenti Kalmer Vahti lausa kahekümne viie sekundiga. Teise koha saanud Kalmer Vahti ja kolmanda koha saanud Toomas Lõhmust lahutas vaid kolm sekundit.

Võistluspäeva lõpuks jäeti pealtvaatajate rõõmuks tõsine võidusõit ehk ERK klassi võistlus, kus stardis oli üheksa sõitjat. ERK klassis sõidavad võistlejad rajal korraga: kõigepealt toimuvad  ajasõidud ning siis finaalid. Finaalis startisid esireast parima aja saanud Alvar Kuusik ja Kalmer Vaht. Üllatuslikult sai stardist kiiremini minema VAZ 2105 roolinud Vaht; Kuusik asus teda oma Volkswagen Golfiga taga ajama. Siiski läks Lustivere noormees oma Golfiga  Kalmer Vahtist mööda ja võttis kindla võidu. Kahe etapi kokkuvõttes hoiab Kuusik enda käes ka tabeli esikohta, Kalmer Vahtil jääb momendil esikohast puudu kuus punkti.

Järgmine Eesti karikavõistluste etapp jäärajasõidus viiakse läbi 3. märtsil Kamari järvel. Huvilised saavad aga oma  jäärajasõiduoskused proovile panna juba sel laupäeval Rannakülas Võrtsijärve jääl, kus peetakse võistlus nimega “Pimesikk”. Start võistlusele antakse kell 18.00 ning põhivõistlused peetakse juba pilkases pimeduses. Võistlusele saab registreerida aadressil www.autosport.ee/rk.

Kuremaa jäärajasõidu paremad

Naised

1. Piret Gilden                           VW Golf II

2. Inger Tuur                              VW Golf II

3. Triin Meltsov                           Honda Civic 

Noored

1. Karl Martin Volver                   Honda CRX

2. Kaspar Kasari                        Honda Civic

3. Johannes Sikk Junior             Honda CRX 

2WD esivedu

1. Enn Sups                              Honda Civic

2. Valmar Gilden                        VW Golf II

3. Jaak PalmistoVW Golf II 

2WD tagavedu

1. Risto Kõiv                              BMW

2. Jüri Oleitšuk                           BMW

3. Heiki Kull                               BMW 

4WD

1. Gert Aasmäe                         Mitsubishi Lancer EVO

2. Meelis Liis                             Daihatsu Charade

3. Taavi Liis                               Daihatsu Charade 

2WD Sport

1. Alvar Kuusik                          VW Golf II

2. Madis Uibo                            Ford Escort RS

3. Arkadi Bogomolov                  Lada Samara 

4WD Sport

1. Helmet Palm                          Mitsubishi Lancer Evo VI

2. Aap Anderson                        Subaru Impreza

3. Andrus Karu                          Subaru Impreza 

ERK 2WD

1. Alvar Kuusik                          VW Golf II

2. Kalmer Vaht                           VAZ 2105

3. Toomas Lõhmus                    Nissan Sunny

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus