Kuremaa järve ääres avatakse laager “Kaitse end ja aita teist”

Täna avatakse Kuremaa järve ääres Udu turismitalus Jõgevamaa laager “Kaitse end ja aita teist”, kus omandatakse teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi õnnetusjuhtumite ärahoidmiseks ja tegutsemiseks õnnetuste tagajärgede likvideerimisel. Koolinoored osalevad ka esmaabi- , liikluse- ja tuletõrjealasel võistlusel.

Jõgeva maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna terviseedenduse peaspetsialisti Kadi Eessaare sõnul osaleb tänavuses laagris 100 õpilast kümnest Jõgevamaa koolist. Laagrit aitab korraldada ka Lõuna-Eesti Päästekeskuse ennetustöö peaspetsialist Eha Anslan.

“Kindlasti on laagri üheks pingelisemaks osaks mitmesugused võistlused. Esmaabivõistlustel pööratakse tähelepanu ka kannatanute abistamisele teatud traumade korral, et vigastused tervisele veelgi ohtlikumaks ei muutuks. Liiklusvõistlusel proovitakse võimeid jalgrataste vigur- ja aeglussõidus, tuletõrjevõistluses aga muu hulgas vahukustuti kasutamises ja voolikute ühendamises ning proovitakse selga ka tuletõrjuja-päästja tööülikonda. Igal võistlusalal tuleb vastata ka teooriatesti küsimustele,” rääkis Anslan.

“Laagrite korraldamisel on Jõgeva maavalitsusele headeks koostööpartneriteks alati olnud Lõuna-Eesti Päästekeskus, Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva jaoskond ja Tartu Teedevalitsuse Jõgeva osakond. Tänavu esimest korda annab oma panuse ka Kaitseliidu Jõgeva Malev, kes viib läbi kursuse täpsuslaskmises ja ka laskevõistlused,” lausus Kadi Eessaar.

Laagrisse tulevad koolinoortega kohtuma Lõuna Politseiprefektuuri ülemkomissar Rauno Võsaste ja juhtivinspektor Jarek Pavlihhin.

Laager “Kaitse end ja aita teist” on Jõgeva maavalitsuse eestvedamisel toimunud juba üle kümne korra.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus