Kuperjanovi retk toimub 25. märtsil

Kõigil huvilisetel on taas võimalus rännata leitnant Julius Kuperjanovi ja tema partisanide mälestuseks Puurmani lossi õuelt Tabivere vallamuuseumini.
Sel marsruudil viis Vabadussõja kangelane Julius Kuperjanov 11.–13. jaanuarini 1919 oma partisanisalga Puurmani lossi juurest vastu lahingutele Tabivere ümbruses.
Ligikaudu 27-kilomeetrisele retkele antakse start Puurmani lossi õuelt ning lõpetatakse Tabivere vallamuuseumi ees. Soovijad saavad oma transpordivahendi jätta Tabiverre. Korraldajate poolt on tagatud transport kell 9 Tabiverest Puurmani.
Rajal liigutakse mööda metsa- ja maanteid läbi viie tegevuspunkti, kus lahendatakse erinevaid ülesandeid ning saadakse uusi teadmisi ja oskusi. Tegevuspunktides pakutakse sooja jooki ning vett.
Neljandas tegevuspunktis saab jõuvarude taastamiseks keha kinnitada väikese suupistega.
Finišis ootab retke lõpetajaid kuum ja kosutav supp.
Palume kaasa võtta isiklik jooginõu, kauss ja lusikas.
Retkele tulles soovitame riietuda ilmastikule sobivalt. Kui rada osutub arvatust raskemaks, saab jalgu puhata toetussõidukis ning vajadusel on tagatud meditsiiniline abi.
Koostöös Tabivere ranna teise saunapäevaga saavad retkelised kella kolmest külastada erinevaid saunu. Kohal on ka Kaitseliidu Alutaguse maleva liikuv saun. Saunaasjad kaasa!
Retke läbima on oodatud kõik, kes soovivad veeta meeleoluka päeva vabas õhus ja heas seltskonnas.
Retke paremaks planeerimiseks ning korraldamiseks tuleks registreerida 19. märtsiks. Hilistel otsustajatel on võimalik registreeruda ka retkepäeva hommikul Puurmanis.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus