Kunstnikud mängivad sõna “tee” eri tähendustega

Põltsamaa kultuurikeskuse galeriis saab novembri lõpuni vaadata Põltsamaa kunstiseltsi aastanäitust “Tee”. Töid on väljas 19 autorilt, lisaks saab näha kuue kunstiõppuri ühistööna valminud kollaaži ja üheksa keraamikakursuslase kujundatud teelauda.

Põltsamaa kunstiseltsi aastanäitustel on viimasel ajal ikka kindel teema olnud. Seekordne märksõna “tee” omab eesti keeles mitut tähendust: tee võib olla see, mida mööda kulgetakse, ent see võib olla ka näiteks jook või tegusõna “tegema” vorm. Kunstnikud on oma taieseid luues kasutanudki erinevaid tõlgendusvõimalusi. Ka kasutatud tehnikate poolest on näitus mitmekülgne: on õli- ja akrüülmaale, akvarelle, joonistusi, digiprinditehnikas töid, kollaaže, installatsioone jne. Üks põnevamaid lahendusi teemale ongi näiteks Marian Rõugu installatsioon “Elutee”, kus erinevaid eluetappe sümboliseerivad vastava suuruse ja “iseloomuga” jalanõud.

“Kindla teemaga on aastanäitust palju põnevam teha,” ütles Põltsamaa kunstiseltsi eestvedaja Ethel Hakkaja. “Igaüks saab teemale võimetekohase lahenduse valida ning need lahendused lähevad järjest nutikamaks.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus