Kunstnikud asuvad hetke tabama

Põltsamaal Kesk-Eesti kunstigaleriis pART avatakse 30. oktoobril Jõgeva maakonna kunstnike kuues ühisnäitus, mis kannab pealkirja ”Hetk”. Ehkki sündmuseni on aega vähem kui kaks kuud, pole sugugi hilja näitusetööd või koguni – töid looma asuda.


Näituse kuraatori, Põltsamaa kunstiseltsi eestvedaja ja Põltsamaa kunstikooli juhataja Ethel Hakkaja sõnul on oma töödega näitusele oodatud kõik, kes end kunstniku ja jõgevamaalasena tunnevad.

“Žüriisõela tööd läbima ei pea, küll aga võiksid loojad ise asjasse vastutustundlikult suhtuda ning hoolitseda selle eest, et tööd tasemelt näituse väärilised oleksid ja teemale vastaksid,” ütles Ethel Hakkaja. “Stiili- ja žanripiiranguid me aga kunstnikele ei sea.”

Teemat “Hetk” võib lahti mõtestada mitmeti. Hetk võib olla midagi ajutist, kiirelt kaduvat, millel on seeläbi oma ilu ja võlu, aga peatatud hetk võib olla ka igavik, mis on muutumatu ja pidevalt kohal. Keda teema inspireerib ja kes näitusel osaleda soovib, andku endast teada näituse kuraatorile.

Ka eelmine, kahe aasta tagune Jõgevamaa kunstnike ühisnäitus leidis aset galeriis pART.

“Tookord oli teemaks “Märk” ja minu meelest kujunes see tõesti märgilise tähendusega näituseks. Kaks aastat tagasi sai tehtud ka näitust tutvustav trükis ja loodan, et saame selle tehtud selgi korral,” ütles Ethel Hakkaja.

Praegu on galeriis pART üleval Jõgeva kunstniku Merle Meituse akrüül- ja õlimaalid, 15. septembril avatakse seal aga Põltsamaa kunstiseltsi liikme Marian Rõugu akvarellide ja akrüülmaalide väljapanek.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus