Kunstikoolis valmistati jõuluehteid ja jagati mänguasju

 

Üleeile peeti Jõgeva Kunstikoolis perepäeva, kuhu olid oodatud kõik huvilised endale jõuluehet meisterdama.  Materjaliks kasutati peamiselt esemeid ja vahendeid, mis oma esialgse otstarbe juba minetanud.

Kunstikooli perepäev oli mõeldud igas vanuses osalejaile, kuid peamiselt tegutsesid seal siiski kunstikooli õpilased, kes olid sündmusele kaasa kutsunud ka oma sõpru, kes selles  koolis ei käi. Kahes töötoas valmisid kunstikooli õpetajate juhendamisel peamiselt jõulukaunistused ja kingikarbid. Väga kaunid tulid need näiteks vanadest tapeedinäidistest, mida ehituspoed enam ei vaja ning kunstikoolile ära on andnud.

Perepäeval sai iga soovija endale ka mänguasja valida. Need olid siia toonud inimesed, kelle lapsed mänguasjaeast välja on kasvanud. Kunstikooli direktor Anne Nurmik rääkis, et ta ise ning paljud tema tuttavad on kokku puutunud probleemiga, et mänguasjad jäävad koju seisma, ära visata neid aga ei raatsi. Kunstikool võttiski kätte ning kogus kasutatud, kuid korralikud lelud kokku ning pakkus neid perepäeval osalejatele. Igaüks sai endale  valida ühe mänguasja. “Meie idee oli lastele rääkida, et nad endast väiksematele mõtleksid.  Kui kodus on väiksemaid õdesid-vendi, siis saab rõõmustada neid, kui aga nooremaid pereliikmeid pole, siis võiks nendega mängida ju ka kass või koer,” lisas  Nurmik.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus