Künnimeister Raido Kunila hakkab valmistuma maailmameistrivõistlusteks

Olustveres toimunud Eesti künnimeistrivõistlustel tavaatrade meistriklassis  esikoha pälvinud Torma valla talupidaja Raido Kunila  peab vajalikuks hakata  valmistuma  maailmameistrivõistlusteks, mis peetakse tuleval kevadel Rootsis. 

Seitsmendat korda Eesti parimaks kündjaks tunnistatud Raido Kunila ütles, et kavatseb maailmameistrivõistlusteks valmistumisega alustada juba lähiajal. „Et rahvusvahelises konkurentsis Eestit väärikalt esindada, tuleb kõvasti   harjutada,” kinnitas ta.

„Loodetavasti saab Raido seda piisavalt teha nii sügisel kui kevadel. Maailmameistrimeistrivõistlused Rootsis saavad teoks 14. ja 15. mail,” ütles MTÜ Eesti Künniselts juhatuse liige ja aktsiaseltsi A. Tammel  nõukogu esimees Arvi Tammel. Künnikultuuri edendav ühing lähetaski Kunila Olustverre Eesti meistrivõistlustele, andis selleks  kolmiktraktori ja Kvernelandi võistlusadra. Künnimeistrit autasustati rändkarika, rahalise preemia ja põllumajandusministeeriumi aukirjaga.

„Olustveres on künnivõistlusi korraldatud kuuendat aastat ning sealsete põldudega olen juba harjunud. Et külv oli palavate ilmade tõttu suuresti ikaldunud, oli head rohumaakündi tänavu üsna keeruline teha,” rääkis Raido Kunila, kes osales Eesti künnimeistrivõistlustel  esmakordselt 1987. aastal, tehnikumide vahelistel võistlustel aga juba 1984. aastal

„Võitmiseks tuli kõvasti pingutada, sest kõik konkurendid olid tugevad, kusjuures eriti paistis silma    teise koha saavutanud Indrek Zilensk. Mina kogusin kõrre- ja rohumaakünni kokkuvõttes 393 ja tema 373 punkti,” rääkis meisterkündja.  

„Staazhikamad kündjad on võistlustel enamasti samad. Eriline heameel on aga nooremate meeste osalemisest meistrite klassis. Selles kategoorias võistles tänavu esmakordselt ka kunagise tippkündja Mait Pajo poeg Margo  Pajo  Torma vallast,” ütles  Arvi Tammel.

„Raido Kunila on nii tubli põllumees kui ka tõsine pillimees hiljuti loodud Torma puhkpilliansamblis,” lausus Torma vallavanem Riina Kull.

Paralleelselt Eesti meistrivõistlustega toimusid Olustveres ka noorkündjate võistlused, kus tuli esikohale Põltsamaa Ametikooli õpilane Reimo Kivimägi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus