Kunksmoor ja kapten Trumm külastasid Tabivere lapsi

Tabivere vald on meie maakonnas üks väheseid, kus olemas oma lastekaitse ühing. Ka on saanud traditsiooniks, et ühingu korraldatavad lastekaitsepäevapeod on väga rahvarohked ja sinna viitsivad ka vanemad lastega kaasa tulla.

Seekord peeti 1. juuni pidu maha Tabivere Valla Kultuuri ja Vaba Aja Arendamise Sihtasutuse ehk lihtsamalt öeldes vabaajakeskuse toel.

Laste oma pidu algas Kunksmoori (Linda Amjärv)  ja kapten Trummi  (Rein Annuk) piduliku saabumisega. Nagu Kunksmoor oma laulus pajatas, tulid nad suure õhupalliga. Et suurt õhusõidukit  näha polnud, jagati lastele kätte tavalised õhupallid, et nad seda seika paremini ette kujutada saaksid.

Taimetarkust ja füüsilist vormi

Kunksmoor on oma eraelus teatavasti  maarohtusid tundev asjalik naisterahvas. Seepärast korraldas ta lastelegi sellel alal väikese eksami. Selgus, et iga päev murul mängiv ja vanaema peenramaaga tuttav laps ei jää ka taimeeksamil hätta. Ära tunti nii nurmenukuleht kui mustsõstraoks ja palju muudki, samuti teati öelda, milleks on head taimedest keedetud teed.

Osavust ja head füüsilist vormi sai proovida sportlikes mängudes, mida korraldas lastekaitseühingu vanem Maire Mällo. Loomulikult jagus igale poole kapten Trummi, kes kommenteeris ja ergutas. Vahepeal tehti tühjaks suur boolinõu, mis palava ilmaga tõesti asja ette läks. Siinkohal tahavad korraldajad hea sõnaga meeles pidada Riina Jäägerit, kes booli-plaanist kuuldes selleks kodus tehtud mahla pakkus. 

Üllatused sireenidega autost

Kõigi hämmastuseks saabus n-ö kutsumata kohale ka kiirabi — täieliku varustuse ja meeskonnaga. Selgus, et päriselt kutsumata kiirabibrigaad siiski Tartust välja ei sõitnud, vaid selle oli kohale rääkinud Linda Amjärv. Liigutav oli Linda sõnul see, et tuldi vabast ajast ja tasuta.

Parameedikust autojuht näitas lastele kõike, mida kiiret abi andev sõiduk sisaldab, ka võis paljusid asju käega katsuda.

 Lõbusa ja ladusa jutuga anti osavalt edasi ka õpetlik iva: mida pidada silmas järve ujuma minnes, kuidas hätta sattunud sõpra aidata jne. Lahastamise ja sidumise demonstreerimiseks kasutati aga ära vaest kapten Trummi, kellel isegi kael lahasesse pandi.   

Aaretejaht on moes

Viimasel ajal on laste ja noorte hulgas aaretejaht moes, sestap ei saadud selleta läbi lastekaitsepäevalgi. Mitmed kirjad leitud ja loetud, leiti rahvamaja tagant jäätisekast, kus külma maiust nii ohtralt, et jätkus suurtele inimestelegi. Trumm ja Kunksmoor jagasid ka mullitajaid, millest suured küll nii vaimustuses polnud.

Kokkuvõtted tehti maikuus  Tabivere valla alaealiste komisjoni ja rahvamaja korraldatud joonistusvõistlusest, mille teemaks Eesti tuleviku raha, parimad said kätte auhinnad. Kõigil oli võimalus vabaajakeskuse ette platsile ka oma kriidijoonistus mälestuseks jätta. 

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus