Kuningamäel kihutasid punnvõrrid

Laupäeva toimus Põltsamaa külje all Kuningamäe kardirajal punnvõrride karikasarja finaal 2020.


Võrride võiduajamisest Põltsamaal võttis osa ligi 150 võistlejat. Päeva esimese poole moodustasid sprindid ja minide sõit, pärastlõunasel ajal toimus aga kuuetunnine kestvussõit.
Kuningamäel toimunud võrrivõistluse üks korraldajaist, Tartu Postimehe ajakirjanik Eili Arula MTÜst Vaimastvere Võrriklubi selgitas, et varem pole Kuningamäel võrrivõistlusi peetud.
„Korraldasime Võrrikunnide võistluse Kuningamäel tegelikult mitme asjaolu kokkulangemise tõttu ja selles, et võrride võiduajamine seekord siin toimus, on oma roll ka kevadel puhkenud koroonakriisil. Olime nimelt sunnitud ühe võistluse ära jätma ning ühe edasi lükkama. Pöördusin Kuningamäe kardiraja haldaja Peeter Kallasmaa poole ning nii saigi võetud vastu otsus korraldada Kuningamäel augusti lõpus võrrivõistlus,” rääkis Eili Arula.
Võistluspäev algas juba hommikul kell 9 ja kestis üheksani õhtul. Esimesel poolel päevast soosis võistlust ka ilm, kuid õhtupoole hakkas vihma sadama ja see avaldas mõistagi mõju ka sõidule, ette tuli kukkumisi.
„Kestvussõidus, kus ühes võrrimeeskonnas sõitis kaks kuni neli võistlejat, oli rajal korraga 38 võrri. Kestvussõidu võistlus vältas rajal kuus tundi. Kolm tundi sellest oli rada kuiv ning viimased kolm tundi sadas, mis pani proovile nii võrrisõitjate oskused kui ka külmataluvuse,” märkis Eili Arula.
„Rada oli kiire ja üsna tehniline ning seetõttu tuli ette kukkumisi. Võistluse meditsiinipealik igavust tundma ei pidanud. Kolm meest suunati ka erakorralise meditsiini osakonda, kus selgus, et kukkumise tagajärjel oli neil purunenud rangluu,” ütles Eili Arula.
Kuningamäe Võrrikunnide kestvussõidu võitis seekord vabaklassis Kristjan Väljako, teise koha sai Gennadi Kink, kolmandaks tuli Tenno Alamaa.
Originaalklassis tuli esikohale Anti Arula, teiseks Priit Muskait ja kolmandaks Alar Asper.
Hiinaka klassis sai seekord kuldmedali Kalvi Kaste, teisele kohale tuli Enn Kink ja kolmandaks Rene Lukk.
Retroklassis võitis Ilmar Kuusk, teise koha sai Viktorya Oinak ja kolmandana sai finišilipu Mati Plakk.
Vabaklassis oli Punnvõrri karikasarja 2020 hooaja parim Kristjan Väljako, originaalklassis Virgo Nurgamaa ja hiinakate klassis Kalvi Kaste.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus