Kuningamäel avati suusamaja

Põltsamaal Kuningamäel on aastaid suusaradasid tehtud ja paljud kohalikud ning kaugemaltki tulnud inimesed seal suusarõõme nautinud. Kevad-suvisel perioodil saab Kuningamäe terviserajal kõndimas või jooksmas käia ning discgolfi mängida.


Juba aasta tagasi pandi Põltsamaal Kuningamäe nõlval püsti suusamaja. Rajameistri Indrek Eensalu sõnul valmis maja lõplikult 2018. aasta lõpuks.

Juba 1990. aastate teisel poolel alustasid samas paigas Kuno Ämariku, Märt Vaasna ja Sten Viksi eestvedamisel võsa maha võtmise ning suusaraja tegemisega. Algselt oli rajal laiust kahe buraani jagu. Aastatega on rajad laiemaks ning pikemaks muutunud. Nüüdseks on jõutud talvise tervisespordi arendamisel välja punktini, kus suusatajatel on kasutada ka suusamajakene.

Varem asendas seda konteiner, mis küll eesmärgi hädapärast ära täitis, aga praeguse suusamaja näol astuti arengus pikk samm edasi. Suusamaja ehitas OÜ Bueno Vitali Goroško juhtimisel.

Alguses pakkus Indrek Eensalu, et tuleks kohale tuua väike vana majake ja see kohapeal kasutuskõlblikuks muuta, kuid Vitali Goroško arvas, et oluliselt mõistlikum variant on uue maja ehitamine.

Tervisekompleksi arendamisele on tugevalt õla alla pannud nii varasem Põltsamaa vald tollase vallavanema Toivo Tõnsoni juhtimisel kui ka praegune Põltsamaa vald vallavanem Margus Möldriga eesotsas.

Möldri lausus, et vallal on lootust saada toetust terviseradade meetmest 160 000 euro ulatuses, kuhu vald ise sama suure summa juurde peab lisama. Nelja aasta peale kavatsetakse terviseradade arendamisse investeerida 320 000 eurot.

„Me saame selle summa eest palju, aga tahaksime veelgi rohkem,“ tõdes vallavanem. „Selle raha eest tahame välja ehitada elektriliinid ja veetrassid, mäenõlvale tõstuki paika saada ning hankida niisuguse masina, millega saab suusamäel lund lükata“.

OÜ Bueno juhataja Vitali Goroško sõnul ei uskunud ta, et tervisekompeksi arendamine kunagi niikaugele jõuab nagu praeguseks on jõudnud. Spordimehest ehitusfirma juhi sõnul on endised ja praegused Põltsamaa valla juhid mõistnud, et nad kavandavad ehitisi eelkõige kohalike inimeste tarbeks. Vitali Goroško avaldas head meelt, et kohalikud vallajuhid leiavad võimaluse pakkuda tööd ning tegevust kohalikele ehitusfirmadele. Kui kohalikelt firmadelt oodatakse toetust spordile, siis on hea kui kohalikele firmadele valla poolt tegevust pakutakse.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus