Kuningamäel avatakse rulluisu- ja rullsuusarada

Põltsamaa kant on saamas järjekordse sportliku atraktsiooni. Taas sellise, mis annab silmad ette kogu piirkonnale ja leiab kohe kasutamist. Alles see oli, kui sai rääkida Kamari paisjärvel tööle hakanud veelauakeskusest, nüüd tulevad head uudised Kuningamäelt.


Kuningamäe tervisekeskus saab juurde veel ühe tänuväärse sportimisvõimaluse. Nimelt katsutakse nädalaga asfaltkatte alla saada uus rulluisu- ja -suusarada. Kui aluspinnaga ühele poole saadakse, on võimalik tee ära katta ning noored ja vanad huvilised saavad peagi rullima asuda.
Talialadega tegelemine on saanud Põltsamaa noortele tõeliseks väljakutseks. Kehva suusailma tõttu jäi see talv küll lühikeseks, ent tänu rullimisele on võimalik ennast vormis hoida ka siis, kui taevast valget ollust piisaval hulgal maha ei saja.
Rulluisu- ja rullsuusaraja valmimisel on tegemist Eesti Terviseradade ja Põltsamaa valla ühisprojekti ja rahastamisega. Kuningamäel toimetava Indrek Eensalu sõnul saadakse raha samast meetmest, mis näeb ette radade arendamist nelja aasta jooksul.
Kõigepealt valmib asfaltplats, kus saab vajaduse korral talvel lund toota. Muul ajal saavad lapsed ja harrastajad harjutada ja proovida, kuidas elu rullidel tundub. Seejärel valmib aga rada ise, ühe väiksese tõusuga, mis on umbes 700 meetrit pikk. Peale selle saab sõita veel 300 meetrit.
Eensalu sõnul saavad sõita kõik, kel huvi ja tahtmist. Mitte ainult suusatrennilapsed, keda ta ise on viimastel aastatel Põltsamaal treeninud. „Oluline on, et saab harjutada tõusu ja laskumist. Seda selleks, et ei tekiks hirmu. Meie siin lauskmaal oleme enda arust kõik kõvad tegijad, aga kui tuleb minna mägisemasse kohta, tuleb osata tõusu võtta ja korralikult laskuda.“
Eensalu leiab, et tegemist on piirkonna mõttes tähendusliku rajaga, sest see on siinkandis ainuke ja peaks leidma seetõttu rohkem kasutust. „Lühike on see küll, aga harjutada ikka saab,“ nentis spordientusiast.
Arvata on, et objekt valmib juba selle nädala jooksul, sest ega armu väga ei anta. Mis kord ette võetud, see ka ruttu ja korralikult valmis tehakse. Kuna teepinnad ja -põhjad on Eensalu sõnul üsna hästi aastate jooksul ette valmistatud, pääsevad ka asfaldipanijad lihtsamalt.
Paigaldaja on Asfaldiproff OÜ. Kui tee valmis ja kasutuskõlblik, on plaanis korraldada väike lindilõikamise tseremoonia. Millal see toimub, millises ulatuses ja millise osalejate arvuga, sõltub mitte niivõrd ilmast, kui olukorrast viiruselainel maailmas ja Eestis.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus