Kuningamäe tervisespordikeskus saab arenduseks 40 000 eurot

Kultuuriminister Anneli Ott kinnitas selle aasta toetuste saajad taotlusvoorust „Regionaalsete tervisespordikeskuste väljaarendamise toetus perioodil 2019–2022“. Toetust said 23 eri maakondades asuvat tervisespordikeskust 600 000 euro ulatuses. Jõgevamaal sai toetust Põltsamaa Vallavara OÜ, kes kasutab saadud 40 000 eurot Kuningamäe tervisespordikeskuse arendamiseks.
„Tänu sellele riiklikule toetusele ja ka erasektori abiga on juba korrastatud ja nüüdisajastatud paljusid maakondlikke tervisespordikeskusi, näiteks Võrus ja Pärnus või Palukülas Kärdla lähedal. Viimane hea talvehooaeg tõestas, et tervisespordikeskused on inimeste seas populaarsed, mida näitas ka spordisõprade rohkus korrastatud ja valgustatud suusaradadel.
SA Eesti Terviseradade paigaldatud loendurite andmetel tehti möödunud suusahooajal riigi poolt toetust saavatel radadel umbes üks miljon külastust. See on suurepärane, et liigutakse vabas õhus rohkem, eriti arvestades asjaolu, et sportimisvõimalused siseruumides olid ja on siiani olnud ju piiratud,“ ütles kultuuriminister Anneli Ott.
Toetuse abil aidatakse välja arendada üle-eestiline mitmekülgne liikumisharrastust võimaldavate regionaalsete tervisespordikeskuste võrgustik.
Toetusperioodi lõpuks peavad toetatud tervisespordikeskustes olema rajatud valgustatud liikumisrajad ja loodud kunstlume tootmise võimekus. Riigi toel arendatakse igas maakonnas välja kuni kaks keskust, mis pakuvad aasta ringi mitmekesiseid võimalusi tegeleda liikumisharrastustega vabas õhus tasuta.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus