Kuningamäe kunstlumi

Talispordihooaeg hakkab vaikselt lõppjaama triivima, sest lumi ja jää sulavad seda kiiremini, mida kõrgemalt päike käib ja pikemaks päevad muutuvad. Välistingimustes spordihooaega aitavad meie oludes pikendada vaid kunstlumi ja tehisjää. Jõgevamaal ei ole selles suhtes suurt millegagi hiilata, kuid olukorra päästavad Põltsamaal asuvad Kuningamäe suusarajad, mis on lisaks korralikule rajakvaliteedile ka valgustatud ja kindlustatud kunstlumega.


Aastaid on Kuningamäel spordimeestest eestvedajate poolt panustatud selleks, et seal oleks talvetujudest sõltumata võimalik tegeleda suusaspordiga. Ning tuleb tõdeda, et tulemused on rõõmustavad. Põltsamaa suusarajal on tänu sellele võimalik suusasõitu teha veel ka aprillikuus, nagu näitas eelmise aasta kogemus. Rääkimata seal harjutavate sportlaste paranevatest saavutustest, mille kinnituseks on ka esisuusataja Hanna-Brita Kaasiku kindel kuulumine Eesti koondisse.

Kulutused, mis Kuningamäel on saadud tänu Euroopa Liidu ja kohaliku omavalitsuse toetusele teha, pole olnud üle mõistuse suured. Aasta-aastalt on vaikselt oma asju aetud ning lõpptulemus muutub aina paremaks. Igal aastal lisandub midagi. Kõik see on tõestuseks, et püsiva ja sihikindla tegevusega on võimalik suuri asju saavutada, ilma et ühekordne investeering hinge kinni lööks.

Tänu sellele on ka Jõgevamaal üks koht, kus pealetungivast kevadest hoolimata pikalt suusamõnusid nautida saab. Kindlasti on aga selliseid paiku rohkem vaja. Näiteks Laiuse vapustavat mäenõlva on arendatud nüüd juba kolmkümmend aastat, aga mäesuusakeskust seal veel pole. Nagu ei ole maakonnas jätkuvalt ka tehisjääd.

blog comments powered by Disqus