Kuningamäe kardirajale jõudsid esimesed hobikardid

Kardisportlasi ja -entusiaste tervitasid piduliku sündmuse puhul keskkonnaminister Villu Reiljan ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Hobikarte taheti osta juba 10 aastat tagasi

Saduküla Kardiklubi presidendi Peeter Kallasmaa sõnul plaaniti hobikartide ostmist juba kümme aastat tagasi. ?Eestis ei olnud tollal veel ainsatki hobikarti. Olin aga neid näinud Riias ja Tsehhis. Tänavu tekkis meil kindel plaan oma klubile sellised sõiduriistad osta. Märtsis käsime Rootsis ostuvõimalusi uurimas. Kaasas oli ka Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Toomas Pajula, kes ostuplaanide täideviimisele tõhusalt kaasa aitas.?

Ülemöödunud nädalavahetusel jõudsidki Kuningamäe kardirajale 10 Rootsi Kuningriigi lipu värvides hobikarti. Need on valmistatud Caroli tehases, mille omaniku Thomas Caroliga Peeter Kallasmaa ka ise märtsis kohtus.

Karditehase omanik huvitub koostööst

Kuuldavasti on Thomas Caroli ka ise huvitatud pikemaajalisest koostööst Saduküla kardiklubiga.

10 hobikardi ostmiseks kulus 30 808 eurot. Kui arvestada veel sõidukostüümidele, kiivritele ja ajamõõturitele kulunud raha, kujunes tehing oluliselt kallimaks. Investeeringuks saadi raha Ühispangast.

Karte aitasid kokku monteerida Saduküla kardispordiklubi liikmed ja staazikad Põltsamaa kardientusiastid. Rootsist toodud sõidukite mootori töömaht on 270 cm3 ja nendega võivad Kuningamäe kardirajale sõitma tulla kõik soovijad, kellel juba käed roolini ulatuvad. Tuleval aastal on Saduküla Kardiklubil plaanis muretseda ka selliseid hobikarte, millega saavad sõita 6-7 aastased poisid.

?Nimetus hobikart tähendab, et tegemist pole võistlusklassiga, kuid mõistagi korraldatakse võistlusi ka nendele,? ütles Kallasmaa. Esimene hobikartide võistlus toimus Kuningamäel juba möödunud laupäeval. Selle korraldas Saduküla Kardiklubi veteran, meistersportlase kandidaat Ahti Sei, kes ise võitjaks tuli.

Hobikardil sõidu proovis ära ka keskkonnaminister Villu Reiljan, kes kiitis möödunud aastal põhjalikult renoveeritud ja nüüdisaegse asfaltkatte saanud Kuningamäe kardirada.

Järgmine üle-eestiline kardivõistlus Jaanikart 2004 peetakse Kuningamäe kardirajal 19. juunil.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus