Kuningamäe kardirajal algas tänavu hooaeg varem kui tavaliselt

Hooaja avavõistluse korraldaja, kardispordiklubi Saduküla president Peeter Kallasmaa oli enne võistluste algust rõõmsas meelelus. ?Päike paistab, tuul puhub kenasti ja paneb rajal olevad lipud toredasti lehvima, ? lausus ta. Kallasmaa sõnul pole tarvis erilist vaeva näha ka raja eest hoolitsemisega, sest paar aastat tagasi paigaldati Kuningamäe rajale moodne asfaltkate.

Hobikartidel kiireim Mikk Maansoo

Kardivõistlustel võistlesid sportlased masinaklassidest Rotax Max, Rotax Junior, Yamaha, Micro, ja Cadet. Lätlasi oli võistlema saabunud viis, soomlasi kolm. Võistluste zürii liige ja kohtunikekogu esimees Peeter Böckler jäädvustas stardid videolindile. Hiljem salvestust vaadates selgu, et võistlejate read oli tõesti ilusad ja sirged. Kolmeliikmeline zürii on kardivõistluste kõrgeim instants, kes otsustab ka kohtunike tegevuse üle

Võistlustel osales kardisportlasi, kes Kuningamäel toimunud võidukihutamistel peaaegu alati kohal olnud. Üks neist, omaaegse kardikuulsuse Väino Allipere tütrepoeg Ranno Kallas pälvis 30 punktiga esikoha masinaklassis Rotax-Max. ?Viimasel ajal on üha populaarsemaks muutunud ka masinaklass Cadet, kuid meie avavõistlusel osales selles masinaklassis millegipärast vaid kaks võidusõitjat,? ütles Peeter Kallasmaa, kes oli ka võistluste peakohtunikuks.

Võistluste raames toimus ka hobikartide võidukihutamine, mille võitis põltsamaalane Mikk Maansoo.

Paar õnnetust

Kaks võistlejat vajasid kardirajal ka arstiabi. ?Masinaklassis Rotax Junior oli asunud juhtima Kenneth Hildebrand. 180-kraadises pöördes tegi temast väga ohtliku möödasõidu Karel Koitlepp. Nii sai Hildebrand vigastada. Spordimees viidi kiirabiga Põltsamaale, kus õmmeldi tema reit. Karel Koitlepale tegin aga hoiatuse.

Vigastada sai ka masinaklassi Rotax Max võistleja Martin Laur, kes põrkas kokku Läti kardisõitjaga. Võistlustel viibinud tuttavad toimetasid Martin Lauri autoga Tallinna haiglasse,? rääkis Peeter Kallasmaa võistluste ?mustematest? seikadest.

Põhjusel, et tänavu toimusid Kuningamäel esimesed kardivõistlused sedavõrd vara, et puud veel lehes polnud, ei saadud võistlejatele panna kaela tammepärgi, nagu võidukihutamistel ikka tavaks on.

Juunis Kuningamäel peetavaks Jaanikardi võistluseks valmistab Tähti Kallasmaa aga taas tammepärjad.

Kardivõistluste edukamad võidukihutajad olid.

Rotax Max:
Ranno Kallas
Aleksander Ottokar<BR>Raivo Tamm

Rotax Junior:
Kert Vellamaa
Kenneth Hildebrand
Karel Koitlepp

Yamaha:
Madis Täht
Topi Steinus
Marko Sakokoski

Micro:
Tristan Viidas
Hans Villemi
Sten Suigusaar

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus