Kuni su küla veel elab…

Möödunud pühapäeval paistis päike endise Halliku koolimaja juurde küla kiigeplatsile kogunenud sajakonna inimese peale südasuviselt soojalt. Võiks öelda, et Hallikulgi oli avatud külaväravate päev – tähistati kohaliku Maanaiste Seltsi asutamise 75. ja taasasutamise 15. aastapäeva.

Kui vanade sõprade, endiste naabrite ja koolikaaslaste tervituste-kallistuste vahetamise elevus veidi vaibus, kuulati ürituse avasõnana Linda Olmaru esituses luuletust “Juurtemaa muusika”. Ülevaate Maanaiste Seltsi tegevusest 1937.aastast kuni 1940.aastani tegi seltsi juhatuse liige Maie Malt. 1997.aastal otsustasid 15 tragi naist Halliku küla ühistegevusele taas eluvaimu sisse puhuda ja nii see Saare valla esimene ning tänaseni kõige tegusam külaselts loodud sai. Praegu ühendab Maanaiste Selts 23 erinevas vanuses naist, kes hingega oma koduküla asju ajavad.

Taasloodud seltsi 15 tegevusaasta ettevõtmistest ja traditsioonidest pajatas Linda Olmaru. Kokkuvõtet seltsi majandustegevusest, edukatest projektidest ning külarahva kaasabil tehtust kuulsime Aivi Simolt.

Halliku Maanaiste Seltsi kõige tuntumaks “kaubamärgiks” võib pidada naisansamblit “Allikad”, mida juhendab Heino Sulger. 15 ansambliaasta meeldejäävaid ettevõtmisi ja oma kauaaegset juhendajat Georg Filippovit meenutas Taisi Miil.

Ansambli “Allikad” laulude lainel see aastapäevapidu mõnusalt ja koduselt edasi sujuski. Heino Sulgeri sõnul on naiste repertuaaris üle 60 laulu, pidukavasse mahtus neist tubli neljandik. Kui tuttavad laulud tekitasid soovi kaasa ümiseda, siis Linda Olmaru ja Tiia-Mai Randla esitatud luuletusi kuulasid lapsedki hiirvaikselt. Omanäolise versiooni Saare krahvi tütre armastusloost etendasid Linda Olmaru, Teivi Miil ja Indrek Sammul. Oma kodavere murde valdamise oskust said pidulised proovile panna, kuulates Maie Maldi loetud pajatust “Jakob” kunagise Halliku koolijuhataja ja suure murde austaja Jakob Luka mälestuseks.

Halliku Maanaiste Seltsi sõpru ja austajaid oli tähtpäevapeol küllaga. Tunnustussõnu tegusatele naistele ütlesid Saare vallavanem ja volikogu esimees. Oma laulude – tantsude – õnnitluste – lillekimpudega kaunistasid päeva Pala ansambel “Eluhelmed”, Assikvere tantsurühm, Alatskivi ansambel Kanarbik ja mitmed teised Halliku kandiga seotud inimesed.

Kindel see, et seltsi naised on külaliste tunnustuse ja kiidusõnad auga ära teeninud!

Päev jätkus ühise kringlisöömise, käsitöönäituse uudistamise ja vastvalminud kiigel kiikumisega. Oli küllaga päikest, koosolemise rõõmu ja tunnet, et Halliku rahva kodu ei alga ega lõpe oma majaukse juures. Aitäh elamuslike pühapäevaste tundide eest!

i

MERIKE VAHTRAMÄE, Kääpa küla elanik

blog comments powered by Disqus