Kundrussaares korrastatakse von Bockide kabelit ja kalmistut

Võisiku külaseltsi Ewa eestseisja Loniida Bergmanni kinnitusel eraldas muinsuskaitseamet möödunud aastal tööde tegemiseks 100 000 krooni ning tänavusteks töödeks õnnestus saada 350 000 krooni. Margus Bergmann ja Heiki Haan Mirko Ehituse OÜst olid Kundrussaare kabeli ja selle ümbruse juures ametis septembrikuu lõpuni, mil praeguse projekti järgi ette nähtud tööd lõppesid.

            Kui möödunud suvel võeti kabeli ümbrusest ja selle pealt maha kuivanud puid ja võsa, siis tänavu pühenduti peamiselt künka sees asuvatele hauakambritele, mis lahti võeti ja seest ära puhastati. Kokku on künka sees viis hauakambrit. Pärast korrastamist parandatakse lagunenud müür ja laotakse enamik hauakambreid kinni. Turistidele vaatamiseks jäetakse üks kamber arvatavasti lahti.

            Muinsuskaitseameti Jõgevamaa inspektor Sille Raidvere annab lootust edaspidi uutele projektidele, mis võimaldaksid alustatud tööd lõpule viia.

            Tänavune aasta on nii Võisiku kui ka Kundrussaare rahupaiga jaoks tähenduslik: 13. novembril möödub 220 aastat Timotheus Eberhard von Bocki sünnist. Võisiku mõisniku, sõjaväelase, vene polkovniku, balti aadliku ja oma aja teisitimõtleja Timotheus Eberhard von Bocki on teatavasti kuulsaks kirjutanud Jaan Kross oma romaaniga “Keisri hull?.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus