Kunagises pitsabaaris avati pesumaja

Merle Sootla on puhastusteenuseid osutava osaühingu Kliiner omanik, kes õpib Lääne-Virumaa Rakenduskõrgkoolis ärijuhtimist.

“Õppeülesande raames äriplaani koostades sündis mul idee avada Jõgeval pesumaja. Mõtte selleks andis nii varasem kogemus puhastusteeninduse alal kui ka vastava teenuse puudumine Jõgeval,” ütles ta.

Sobivad ruumid tänapäevase pesumaja avamiseks leidis Sootla Puiestee tänav 40 asuvas hoones, kus kunagi asus pitsabaar. Enne pesumaja avamist tehti ruumides kapitaalremont.

“Pesumajas on kolm firmas Electrolux toodetud pesumasinat ning kuivati ja triikimismasin,” lausus pesumaja omanik ja juhataja Merle Sootla. Tema sõnul tuli pesumaja käivitamiseks kokku investeerida  600 000 krooni. Tänu sellele, et projekt pälvis heakskiidu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt, sai Merle Sootla Euroopa Liidu struktuurfondist alustava ettevõtte toetust.  

      Tema sõnul on pesumaja klientideks nii eraisikud kui ka asutused ja ettevõtted, kellest mitmed on juba sõlminud püsilepingu. Pesumajas pestakse rõivaid, voodipesu, vaipu ja kõike muudki, välja arvatud ihupesu. Igapäevatööd teevad pesumajas Riina Selgis ja Helje Orgjas.

?Meil on koostööpartner, tänu kellele saame pakkuda ka keemilise puhastuse teenust,” lisas Merle Sootla.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus