Kunagised naismehhanisaatorid kutsuvad eelistama eestimaist toitu

Möödunud reedel Kuremaa lossis nõu pidanud paljudest maakondadest pärit kunagised naismehhanisaatorid otsustasid teha jõudumööda selgitustööd, et Eesti tarbija eelistaks siseturul toodetud toidukaupu.

Jõgevamaa naismehhanisaatorite tegevuse koordineerija Loniida Bergmanni sõnul teeb murelikuks, et paljud inimesed söövad kiire elurütmi tõttu kiirtoitu, mis sageli pärit välismaalt. ?Ennekõike tasuks aga Eestimaal tarbida kodumaist toitu, mis on tervislikum ja kvaliteetsem. Sageli ostetakse poest välismaiseid õunu, mis säilivad küll kauem, kuid seda tänu keemilistele ainetele. Eestimaa õunad tuleb küll kiiremini ära süüa, kuid need on kasvanud hoopiski puhtamas keskkonnas,? lausus 21 aastat Põltsamaa lähedal Lenini-nimelises kolhoosis traktoristina töötanud Loniida Bergmann. Tema sõnul peaksid inimesed leidma aega kord päevas ka sooja toitu süüa.

Põlvamaalt pärit traktorist Meeri Miralda Kans märkis, et eestimaist toitu eelistades on igaühel võimalus toetada nii Eesti põllumajanduse kui ka tööstuse arengut. ?Ettevõtluse edust sõltub ju töökohtade olemasolu ning teistegi sotsiaalmajanduslike probleemide lahendamine.?

Tervishoiu ja arstiabiga seonduvat selgitas Mustvee Tervisekeskuse juhataja, naistearst Minni Tarum, kes toonitas, et haiguste ennetamiseks ja tõhusaks ravimiseks on oluline arstilt õigeaegselt abi otsida.

?Minu omaaegses töös on olnud nii rõõme kui muresid. Nüüd kipub aga tervis käest minema. Hea, et Eestis on asutud kutsehaigete probleemidega aktiivselt tegelema,? ütles 17 aastat Jõgeva näidissovhoosis traktoristina töötanud Erika Mesteljainen.

Maavanem Aivar Kokk kinkis igale naismehhanisaatorile roosi. ?Need naised väärivad igati lugupidamist. Nad on lähiminevikus töötanud selleks, et meie põllud oleksid haritud. Tänastel noortel on selliste naiste elukogemustest palju õppida,? rõhutas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus