Kunagised maakonna- ja omavalitsusjuhid kutsutakse kokkutulekule

Jõgevamaa maavalitsus ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatus korraldab kokkutuleku endistele omavalitsuste juhtidele ja maakonnajuhtidele, kes on olnud ametis alates Eesti taasiseseisvumisest.

Maavanem Aivar Koka sõnul toimub kunagiste vallavanemate, linnapeade, volikoguesimeeste ja maakonna juhtide kokkutulek 16. mail. “Kõigepealt istutavad kõikide omavalituste esindajad puud Siimusti parki, kus juba kasvavad president Arnold Rüütli, maavanemate ja välisdiplomaatide istutatud puud. Kuremaal saavad teoks mõttetalgud, kus esinevad ettekannete ja sõnavõttudega iga piirkonna omavalitsustegelased erinevatest aegadest.”

Alates Eesti taasiseseisvumisest kuni tänaseni on Jõgeva maakonna ja omavalitsuste eesotsas olnud ligi 100 inimest. Iseseisvumisliikumise käigus loodud Jõgeva maavolikogu juhtisid Juhan Telgmaa ja Ants Orgulas. Jõgevamaa eksmaavanemad on Priit Saksing, Meelis Paavel ja Margus Oro.

Kolmapäeval toimunud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu koosolekul arutati võimalust ka maakonna omavalitsusjuhte ja maakonnajuhte tutvustava raamatu väljaandmiseks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus