Kunagine saunamaja sai uue katuse

Küllap on põltsamaalased ja linna külalised märganud, et Põltsamaal Kuperjanovi tänaval asuv endine saunamaja on vahepeal saanud uue katuse ja kaunima ilme. Lisaks on konserveeritud ka omaaegne sauna katlamaja korsten ning lammutatud selle kõrval tulekahjus kannatada saanud elamu.

Saunamaja omaniku osaühingu Karmilles omaniku ja juhatuse liikme Imbi Kaasiku sõnul oli katuse vahetus vajalik mitmes mõttes. Ühelt poolt kasvõi sellepärast, et muuta endise saunahoone välimus atraktiivsemaks.

Teisalt oli vana katuse sees tulenevalt hoone varasemast otstarbest mitmeid õhutusluuke ning korstnaid, mis rikkusid ära maja üldise väljanägemise.

Hoone katuse uuendamisse, korstna konserveerimisse ning põlengus kannatada saanud elamu lammutamisse investeeriti ligi pool miljonit krooni. 

Katlamaja korsten konserveeriti

Pakkumiste ettevalmistamisega ehitaja leidmiseks alustati juba aprillis. Ent ehitus läks lahti mai lõpus. Eelmise aasta detsembris tekkis tulekahju saunahoone kõrval asunud elamus. Käesoleva aasta alguses saadi põlengu läbi kannatanud maja lammutamiseks luba ning ka lammutustööd kuulusid tööde nimistusse. Hoone katuse uuendas kohalik ehitusfirma Bueno. Samuti konserveeriti endise saunahoone katlamaja korsten. Imbi Kaasiku sõnul konserveeritud korsten enam varisemisohtlik ei ole. 

Töödega jõuti ühele poole juuli alguses

Imbi Kaasiku sõnul tahavad nad hoone remondi kaudu pakkuda selle rentnikele paremaid tingimusi tegutsemiseks. Käesoleva aasta alguses kolis hoonest välja klaastaara vastuvõtupunkt. Imbi Kaasik loodab, et küllap leiavad nad vabanenud ruumidesse uue rentniku.

Imbi Kaasiku sõnul ei investeeritud endisesse saunahoonesse ainult eemärgiga kogu hoone välja rentida, firmal on oma tulevikuplaanid. Karmilles pakub audiitor- ja raamatupidamisteenust, mistõttu kinnisvaraga tegeldakse muu töö kõrvalt sellises mahus nagu jõud ja võimalused lubavad. Küll lausus Imbi Kaasik täpsustuseks maja edasisele saatusele, et edaspidi viiakse sellesse hoonesse üle firma kontor.

Kui sellel aastal veel jõudu ja võimalusi jätkub, loodetakse välja vahetada ka maja esimese külje aknad. Samuti tahetakse puhastada ning haljastada lammutatud elamu alune pind.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus