Kümnes Põltsamaa Fest kodumaiste noorte solistidega

 Teist aastat on galakontserdi korraldamine olnud Põltsamaa kultuurikeskuse hooleks. Kultuurikeskuse direktori Irja Paavo sõnul hakkasid ettevalmistused seekordseks Põltsamaa Festiks juba möödunud sügisest, õige pea pärast IX Põltsamaa Festi lõppemist. ?Kontserdiosa ostame Tallinna Filharmoonialt, kes on olnud meile hea partner. Aasta jooksul oleme kohtunud selle juhtkonnaga mitmel korral küll Põltsamaal, küll Tallinnas ja kaalunud erinevaid variante,? selgitas Irja Paavo.

Varasematest rohkem laulu

Kontserdi kava, millega seekordsel Põltsamaa Festil nii 3. ja 4. augustil üles astutakse, varem kusagil esitatud ei ole. Piletid on müügil olnud maikuust alates ning nagu Põltsamaa kultuurikeskusest kinnitati, on müük edenenud seni üllatavalt hästi. Eriti agarad on olnud pileteid soetama ümbruskonna inimesed. Mida ligemale aga kontsert jõuab, seda kallimaks muidugi piletihinnad tõusevad.

Võrreldes seniste galakontsertidega on tänavusel eriti suur osa laulul ja solistegi on rohkem kui kunagi varem. ?Tahtsime anda võimaluse just noortele andekatele oma maa muusikutele. Milleks mujalt esinejaid kutsuda, kui meil, Eestis on nii häid soliste,? märkis Irja Paavo.

Esimest aastat toetab Põltsamaa Festi korraldamist ka kultuuriministeerium oma vastavast süvamuusika toetamise projektist.

Lossihoovi varikatus saab korda

Praeguse seisuga sujuvad asjad korralduslikust poolest igati hästi. Nagu ikka, on korraldamisega seotud ka kogu kultuurikeskuse kollektiiv, lisaks ringijuhid ning abijõudu on oodata mujaltki. Kiitvaid sõnu tuleb öelda peasponsorile Põltsamaa Felixile, muidugi ka kohalikele firmadele AS Vikan Estonia, Põltsamaa majandusühistu, TK Tiim ja Connesko. Loodetavasti lisandub toetavaid firmasid veelgi.

Lossihoovi varikatus, mis viimasel ajal vett läbi laskma hakkas, saab ilmselt samuti lähemal  ajal korda. Selle eest seisab hea Sihtasutus Põltsamaa Lossiarendus, kes on varikatuse jaoks juba uue kattematerjali ära tellinud, mis ka varsti paika pannakse.     

VAIKE KÄOSAAR     

blog comments powered by Disqus