Kümnes Jõgeva AVRO

Tegemist on juba kümnenda turniiriga, nii et on põhjust juubeldada. Turniiri korraldavad Tiit Lääne ja spordiklubi Illi koostöös Eesti Kultuurkapitali, Jõgeva linnavalitsuse ja sponsoritega.

Esimene Jõgeva AVRO leidis aset 1998. aasta mais, mil Jõgeval märgiti pidulikult linna 60. sünnipäeva. Turniiril osalesid kuus Jõgevalt võrsunud nimekamat maletajat. Selle põhimõtte juurde, et osalevad kas endised või praegused jõgevalased või spordiklubi Illi maletajad, on jäädud tänaseni.

Senistel turniiridel on võitjaau saanud nautida neli maletajat: kunagine Eesti esinumber Aarne Hermlin (1998, 1999, 2000 ja 2005), Jõgevalt maletajateed alustanud Taivo Jänes (2001 ja 2002), aastaid Jõgevamaa esinumber olnud Hugo Päären (2003 ja 2006) ja soomlane Markku Hartikainen (2004). Lisaks neile on turniiridel osalenud sellised tugevad malemeistrid nagu Kusta Raudsepp ja Toivo Lukats, kes tänaseks meie seast lahkunud. Kaasa on löönud ka õrnema soo esindaja Malle Oja, kunagine maanoorte malemeister Valdur Tiit, Eesti võistkondlik meister Margus Sööt, Üllar Hermlin, Arne Kalep ja teised.

Tänavusel juubeliturniiril teeb kaasa seitse maletajat. Nendeks on tiitlikaitsja Hugo Päären, Aarne Hermlin, Taivo Jänes, Üllar Hermlin, Valdur Tiit, Arne Kalep ja esmakordselt osalev noormaletaja Ants Marten Prii.

Kui turniir kümme aastat tagasi käivitati, siis oligi selle üheks eesmärgiks tuua malehuvi Jõgevale tagasi ja innustada mõnd noort malemeistrit. Tänaseks päevaks on maletajateel kindlaid samme astumas Ants Marten Prii, kes on edukalt esinenud mitmel üleriigilisel noorteturniiril. Nüüd võrdleb ta võimeid kogenud malemeistritega.

Ka seekordsel turniiril, nii nagu viimastel aastatel ikka, peab kohtunikuametit Heino Kose. Võistlused avatakse täna kell 12 Betti Alveri majamuuseumis.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus