Kümneaastane Näduvere Küla Selts

Näduvere Küla Selts peab oluliseks kogukonna noorte ja vanade omavahelist suhtlemist, et tugevdada põlvkondade vahelist sidet. Näduvere Küla Seltsi juhatuse liikme Ülvi Noole sõnul pingutatakse külaelanike läbikäimise elavdamise ja noorte perekondade maale jäämise nimel.

Selts asutati 2001. aastal. Et projektidest edukamalt raha taotleda, moodustati 2008. aastal MTÜ Näduvere Küla Selts.

Külakogukonna aktiivsemaks suhtlemiseks leiti tegusate elanike eestvedamisel koht, kus oleks võimalik korraldada suuremaid külaüritusi. Talgutöö korras tehti vajalikud koristustööd, ehitati katusealune, pingid ja lava. Näduvere Küla Seltsi rajatud külaplatsi kasutavad nii Torma valla elanikud kui külalised.

Esimene pidu peeti siin kümme aastat tagasi, 2001. aasta 23. juunil, kui osales umbes 100 inimest. Tollasest jaanipäevast kujunes välja küla traditsioon. Ümbruskonna menukaim üritus on aastatega osaliste arvu kahekordistanud. Näduvere Küla Selts korraldab igal aastal nii suvel kui talvel spordiüritusi ja olulisi tähtpäevi, näiteks jaanipäeva, aastavahetust, naistepäeva, volbripäeva ja vastlapäeva.

Näduvere Küla Seltsi rahvas, eriti noored, võtavad aktiivselt osa ka teistest Torma valla üritustest. 2010. aasta detsembris korraldas külaselts koos Torma Noortekeskusega lastele Näduvere karjääris kelgupäeva, kus osalejaid oli umbes poolsada. Sügiseks on tehtud uusi plaane, kuid midagi kindlat paberil veel pole.

Seltsi kuuluvad Tealama, Väägu, Näduvere, Lilastvere ja Rassiku küla elanikud, kokku 45 inimest.

i

MARGE  TASUR

blog comments powered by Disqus