Kümme aastat laulurõõmu “Laulurõõmuga”

Möödunud neljapäeval oli Jõgeva kultuurikeskusse kogunenud rohkesti publikut kaasa elama Karikakra lasteaia lauluvõistluse “Laulurõõm” finaalile. Lisaks oma lasteaiakaaslastele ning emadele, isadele ja vanavanematele oli laululaste esinemisele kaasa elama tulnud ka koduseid ning naaberlasteaia mudilasi.

Et lapsi, kes laulda julgevad ja tahavad, on iga aastaga aina rohkem, siis peetakse lauluvõistlust juba teist aastat kahes voorus. Sedaviisi on põnevam nii väikestel staaridel kui ka kuulajatel.

Nii nagu igal aastal, õppisid kõik lapsed ka tänavuse lauluvõistluse laulud selgeks koos lasteaia muusikaõpetaja Merike Siirakuga. Lemmiklaulu valis enamasti iga laps ise.

Esimesed Karikakra lasteaia lauluvõistlustel osalejad on jõudnud juba gümnaasiumiklassidesse. Nemad võivad ilmselt kinnitada, et rõõmu laulmisest ja esinemisjulgust said nad lasteaiapäevilt just selle lauluvõistlusega üksjagu kaasa. Eelkõige seda silmas pidades lasteaia õpetajatepere eesotsas muusikaõpetaja Merike Siiraku ja juhataja Mare Suvistega toreda võistluse ju välja mõtlesidki.

Pidulikul kümnendal lauluvõistlusel oli lapsi abistamas ja etteastete vaheajal lõbustamas Janek Varblasega äravahetamiseni sarnane Christopher Robin koos oma Karupoeg Puhhiga. Kõigepealt astusid ette 3-4-aastased, siis 5-aastased tüdrukud, 5-7-aastased poisid ja 6-7-aastased tüdrukud. Linna muusikaõpetajatest ?ürii, kuhu kuulusid Ingrid Orgulas, Silja Piir ja Ülle Hansen, jagas kiitust ja tänukirju kõikidele laululastele ja selgitas välja võitjad kõigis neljas grupis. Tänu headele toetajatele Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupile, Coca-Cola HBC Eesti ASile, Jõgeva Majandusühistule, lilleärile Edelweiss ning lasteaia hoolekogu liikmetele Maris Rohule, Kairi Kiipusele ja Angeelika Põldesele võis seekordset lauluvõistlust pidada eriti meeldejäävalt. Koos esinejatega said piduliku päeva puhul maiustada ka kõik publikuks olnud lapsed.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus