Kulupõlengus hävis küün, elamu päästeti

Kulupõletajad tekitasid läinud nädalal suuremat kahju kolmapäeval. Põltsamaa komando kutsuti Lustiverre kulu kustutama, kuid kohale jõudes selgus, et suur küün on juba maha põlenud ning tuli levinud elamu ja kuurini. Need hooned päästeti, vaid mõni ruutmeeter räästaalust ja kuuri seina söestusid. Kulu põles poolel hektaril, see kustutati.

Samal päeval põles Saare vallas Vanassaare külas 20 hektarit kulu ja paarsada ruutmeetrit metsaalust. Tuleohtu jäid elamud ja alajaam. Kustutamas käisid Pala, Voore ja Palamuse tuletõrjujad, neid abistasid Luua Metsanduskooli õpilased, kes hoidsid ära tule leviku ligemale kümnel hektaril kasvavale kuusenoorendikule.

Reede õhtul põles Palal kulu viiel hektaril. Kohalikul päästemeeskonnal õnnestus see veega ja materdades kustutada ning süttimisohtu jäänud suvila päästa. Nädalavahetusel väljus tuli kulupõletajate kontrolli alt seitsmel korral. Pajusi vallas Umbusis kustutasid Puurmani ja Põltsamaa komandod kaheksal hektaril põlevat põldu ja tõkestasid tule leviku kuusenoorendikule. Maakonna tuletõrjujad-päästjad materdasid tule surnuks ka Kudina ja Tagumaa külas, Tabiveres, Jõgeval, Mustvees ja mujalgi.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus