Kultuurkapital ootab taotlusi ja aastapreemia kandidaate

Ekspertgrupi esimees Kalev Raudsepp ütles, et rahastatakse projekte, mis toimuvad taotlemisele järgneval kvartalil. Toetatakse kunsti, rahvakultuuri ja spordi valdkonda. Eelistatakse lasteüritusi, samuti maakondlike ürituste korraldamist.

Ei rahastata suuri inventarisoetusi, koolitusi ja õppereise välismaale, asutustesiseseid jõulupidusid ja mõistagi kommertsüritusi. Ei toetata valla- või linnavalitsuste taotlusi ning selliseid taotlusi, mille puudub korrektne eelarve.

?Kohalikud jõulupeod jäetakse toetuseta mitte sellepärast, et need kuidagi ebasoovitavad oleksid, vaid seepärast, et neid toimub nii palju ja toetama peaks sel juhul kõiki. See tõmbab aga meie rahakoti ühe korraga tühjaks,? sedastas Raudsepp.

Kolmandas kvartalis jagati 53 projekti vahel 220 000 krooni. Taotlusi kogunes 63, küsitud summa oli kokku 350 000 krooni.

?Eelmise kvartali vahenditest jäeti 43 000 krooni reservi, sest seniste kogemuste järgi kirjutatakse neljandas kvartalis alati märksa rohkem taotlusi kui kolmandas,? märkis Ülle Anton.

1. detsembriks ootab ekspertgrupp ka ettepanekuid, kes võiksid saada maakonna kultuurialased aastapreemiad. Nominente saab esitada kuues kategoorias: elutöö, rahvakultuur, sport, kunst, kirjandus ja näitekunst ning muusika. Lisaks antakse tänavu esimest korda välja preemia Aasta Tegu 2005.

?Selle preemiaga tahame maakonnas toimunust midagi erilist või elualade vahelist esile tõsta, kui näiteks keegi on teinud midagi väga olulist korraga näitekunsti ja rahvakultuuri vallas,? selgitas Anton.

Aastapreemiate kandidaate võivad nimetada omavalitsused, kultuuriasutused, isetegevuskollektiivid ja kõik kultuurihuvilised kodanikud. Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi postiaadress on Suur tn 3, 48306 Jõgeva, telefon 776 0135,
faks 776 6334 ning meiliaadress jogevamaa@kulka.ee. Taotluste vormid on saadaval Eesti Kultuurkapitali kodulehel www.kulka.ee.

ANDRES LOORAND

blog comments powered by Disqus