Kultuuritöötaja läks pardiemale appi

Hätta sattunud pardiema leidis kultuuritöötaja siis, kui käis Palamuse Amatöörteatri peatselt esietenduva suvelavastuse ?Kullaketrajad? tarvis mängupaika otsimas.

?Pesa oli ta, ullike, naatide sisse teinud, aga need niideti ju maha ning nüüd istub vaene lind keset lagedat platsi, aga pesa sellelegi vaatamata maha ei jäta,? ütles Valdi Reinas. ?Paraku ei pääsegi ta nüüd enam naljalt pesalt ära, sest ümberringi valvavad hakid, kes tahaksid meeleldi pardi munadega maiustada. Seepärast hakkasingi parti toitma, et ta lootusetult nõrgaks ei jääks.?

Algul hakkas Valdi pardile eemalt saia pilduma, siis läks üha lähemale ning nüüdseks on ta saavutanud pardiga nii usaldusliku vahekorra, et too sööb tal suisa peo pealt. Töökaaslased ja tuttavad olevat hakanud Valdit juba tögavalt pardiisaks kutsuma. Nali on seda naljakam, et nii mõnelgi üritusel on Valdi esinenud Piilupardi kostüümis.

Nüüd on tekkinud paraku uus mure: nädala pärast algavad ?Kullaketrajate? proovid ning 20.-23. juunini antakse lavastusega neli etendust.

?Jääb üle loota, et pardiema selleks ajaks oma pojad välja haududa jõuab,? ütles Valdi. ?Lavastuses teeb kaasa oma kuuskümmend inimest, lauljad-tantsijad sealhulgas. Nii et pardiema ?koduõuel? läheb õige rahvarohkeks.?

Mune on pardiema pesas üheksa. Kui uskuda kodulehel www.bio.edu.ee olevaid andmeid, kulub sinikael-pardil poegade väljahaudumiseks 26 päeva. Paraku ei oska keegi öelda, millal munad munetud said. Kui aga pojad koorunud, võib pesa ümber rahulikult teatrit teha: 12-16 tundi pärast munast koorumist hülgavad pojad pesa niikuinii.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus