Kultuurikeskuses saab vaadata näitust Jõgevahe Pere tegevusest

 

Jõgeva kultuurikeskuses avatud folklooriseltsi Jõgevahe Pere 25. aastapäevale pühendatud näitusel eksponeeritakse kultuurikollektiivi fotosid, kontsertreisidelt kaasa toodud meeneid, tunnustuskirju ja kingitusi ning esinemisrõivaid.

Kultuurikeskuse juhataja ja folklooriseltsi eestvedaja Airi Rütteri sõnul moodustavad väljapanekust märkimisväärsema osa erinevatest aegadest pärit ja mitmetes olukordades tehtud fotod. “ Ühel fotol näeb näiteks meie naisrühma staažikamaid liikmeid Helle Normakut, Sirje Parbust ja Galina Eriksoni 1994. aastal,” ütles Rütter

Pildid meenutavad esinemisreise paljudesse Eestimaa paikadesse ja mitmetesse välisriikidesse, millest kaugemad Austraalia ja Egiptus. “Fotodele on jäädvustatud ka meie oma puu valge pihlaka istutamine Ants Paju rajatud Sõpruse parki, võidutule loitsimine Kassinurmes 2009. aastal Jõgeval toimunud võidupüha paraadi eel ning päikesetõusu loitsimine Rakveres. Sellel tseremoonial osalesime tantsude looja Maie Orava kutsel,” lisas ta.  

Näitusele välja pandud kingitustest nimetas Rütter üheks haruldasemaks suveniirtaldrikut, mille kontsertreisil Peterburi kinkis Jõgevahe Perele toonane linnapea Anatoli Sobtšak. Samuti tutvustatakse esinemisrõivaid erinevatest perioodidest, näiteks Kalevi ja Linda kostüümi, mida kasutati Esto päevadel Riias, kingituseks saadud Ungari ja Rootsi rahvarõivakomplekte ja hiljuti muretsetud peakatteid, mida kantakse talvel väljas esinedes.

Auhindade vitriinist hakkab muu hulgas silma, et tunnustuse Jõgevamaa Kultuuripärl on saanud nii folklooriselts kui ka selle eestvedaja Airi Rütter.

“Ootame kõiki huvilisi näitust külastama, kusjuures meie maja töötajad on meelsasti valmis väljapaneku kohta selgitusi jagama. Mõne päeva pärast toimub aga kultuurikeskuses koosviibimine, kuhu ootame Jõgevahe Pere tänaseid ja kunagisi liikmeid, et möödunut meenutada ja tulevikuplaane teha,” ütles Rütter.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus