Kultuuri ja ilusat emakeelt igasse päeva

Eesti keel on midagi iseenesestmõistetavat, kasutame seda iga päev ja ilma sügavamalt mõtlemata, miks ja kuidas. Nii lihtsalt on, sest see on meie keel. See on meie mõtlemise ja tegutsemise keel. Meie kultuuri ja mõtteloo keel.
Kultuur on kõikjal, oska vaid vaadata ja mõtestada. Pühapäevasel Jõgevamaa kultuuritöötajate tänulõunal ütles Eesti Rahvakultuuri Keskuse direktor, et astudes sisse Mustvee kultuurikeskusesse, oli tunda imelist aurat, mille loovad sealsed töötajad. Praeguses kultuuri- ja haridusasutuste sulgemise ajas on kultuuritöötegijad ja kultuurimajad otsekui oaasid kriiside maailmas. Siit otsitakse ja leitakse hingepidet, suhtlemisrõõmu ja ka kõige lihtsamat inimlikku mõistmist. Ei tohi unustada, et kultuuritöötajad võivad ka läbi põleda. Üha endast andes võivad nemadki oma isiklikku kriisi sattuda. Kes aitab kultuuritöötajat? Kuidas aidata kultuuritöötajat?
Tänuüritused on kindlasti ka üks hea võimalus pisut aega maha võtta ja kokku saada, et siis uuel nädalal taas tööde ja tegemistega jätkata.
Oleme ootel, kevad on vaid loetud päevade kaugusel. Lumeuputus aga kestab ja kuigi päike käib kõrgemat kaart, on päris kevadeni veel aega. Aiapidajatel näpud sügelevad kevadiste tööde järele, laupäevane seemnefestival andis aimu, et kodumaised seemned on hinnatud.
Tulles taas tänase emakeelepäeva juurde – hindame ja hoiame meile ilusat emakeelt nii täna kui ka kõigil teistel päevadel. See on meie väikse rahvakillu oma salakeel.

blog comments powered by Disqus