Kultusbänd Singer Vinger Paduvere jaaniõhtul

Juba eeloleval kolmapäeval astub Paduvere talumuuseumi õuel toimuval suve esimesel jaaniõhtul üles üks Eesti kultusansambleid Singer Vinger. Tegemist on juba alates 1986. aastast tegutseva eesti progerocki sugemetega punkrock-bändiga. Sel puhul ajasime juttu ansambli juhi ja laulja Hardi Volmeriga.

Küsimusele, milliseks kujuneb Singer Vingeri jaoks eelseisev suvi, vastas Volmer, et erakordselt töömahukaks. “Tundub, otsekui oleks kellegi karvane käsi mängus. Nimelt lähevad mul Lõuna-Eestis käima filmivõtted ja need hakkavad teineteist segama igal juhul.”

Volmer tunnistab, et ei oska juba 31 aastat tegutseva bändi populaarsust millegagi seletada.

“Seda enam, et raadiost meid ju eriti ei lasta või kui lastakse, siis mitte mingil juhul loomingut, mis oleks värskem kui aastal 1990 lindistatud. Sellises olukorras peaksime me olema unustatud asi, aga näe ‒ ei ole. Eks nõuka-ajal töötas meie puhul täpselt sama fenomen.”

Singer Vingeril on seni ilmunud kümme albumit. Neist viimane “Suu laulab, süda läigib” nägi ilmavalgust 2012. aastal.

“Nagu lubatud, laseme igal kümnendil Singer Vingeri juubeliks välja plaadi. Praeguses nn. püsirepertuaaris on kolm lugu viimaselt plaadilt,” ütleb Volmer. “Uus, juubeliaasta üllitis, pidanuks ilmuma juba mineval-aastal, aga ei saa kiirustada selliste asjadega. Sestap läheb veel plaadiga aega. Umbes neli lugu on meil olemas ja plaat ilmub igal juhul. Kasvõi juba sellepärast, et dekaadi lõpuks meist vaevalt enam salvestajaid on.”

Tänavu sügisel 60aastaseks saav Hardi Volmeron jätkuvalt mees nagu orkester. Lisaks Singer Vingeri vedamisele on ta veel ka filmirežissöör, lavastaja, teatrikunstnik, kujundaja ja poliitik.

Kuidas tal paljude muude ettevõtmiste kõrvalt veel ansamblile aega jääb? “Bänditamise aeg tuleb lihtsalt võtta, sest kokkulepitud esinemised on teinekord kuni aastase vinnaga ja neid ei saa ära jätta,” kinnitab Volmer.

“Vahelduva eduga on see paljudele meist ka põhisissetulek. Esinemised ja salvestused on tavaliselt õhtusel ajal ja sestap aktiivselt muid toimetusi ei sega. Aga kui filmivõtted lähevad Setustanis ja kontsert on Hiiumaal (ja selline asi terendab reaalselt silme ees), siis peaks poolduma hakkama küll. Aga noh vaatame.”

Singer Vingeris mängivad lisaks solist Volmerile veel Roald Jürlau (kitarr), Mihkel Raud (kitarr), Rein Joasoo (trummid), Eerik Olle (bass) ja Ülo Krigul (klahvpillid).

Paduvere jaaniõhtu toimub kolmapäeval, 21. juunil algusega kell 19. Väravad avatakse kell 18 ja õhtut juhib Arlet Palmiste. Singer Vingeri soojendusbändiks on President duo.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus