Külmkapirike süütas maja

Kolmapäeva hommikul märkas möödakäija, et Teilma külas põleb maja. Üle saja ruutmeetri suuruse palkhoone katusest lõõmas leek välja ja majaga ühe katuse all olev küün põles lahtise leegiga. Kustutamas käisid Palamuse, Tabivere ja Jõgeva viis tuletõrjeautot ja kustutustöid juhtiv operatiivkorrapidaja. Sündmuskohale sõitsid ka kiirabi ja politsei, sest oli kahtlus, et põlevasse majja võis jääda inimene. Tulekahjus hävis enamik hoone katust, maja kuuripoolne osa ning köögi ja sahvri sisustus. Inimohvreid ei olnud. Tulekahju põhjustas vooluvõrgus olnud külmkapi rike. Külmik “Zanussi” oli ostetud aasta tagasi kasutatud kodutehnika kauplusest.

ARDI KIVIMETS

 

Pritsimehed puhastasid jõetammi

Torm ja suurvesi tõid pritsimeestele tööd juurde – eemaldati teele langenud puid, puhastati jõetamm, üleujutatud katlamajast pumbati vesi välja.

Kamari paisjärve veetase oli tõusnud ohtliku tasemeni. Põltsamaa päästemeeskond eemaldas järvetammi ühe luugi ja avas elektrijaama tammi luuke. Põltsamaa tammi prahist ja risust puhastamise järel kandis jõgi prahti ka Kamari tammi ette ja ummistas selle. Pritsimeeste abiga pääses vesi jälle voolama. Jõgeva alevikus tungis vesi Aamissepa tänaval mitmekorruselise maja keldrisse, kus asus gaasiküttega katlamaja. Et ohus oli inimeste tervis, tulid päästetöötajad vett välja pumpama.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus