Külmapäeval Viljandiga võitluslik viik

Möödunud pühapäeval mängis SK Pedja jäähokimeeskond Lõuna-Eesti liigaturniiril koduväljakul HC Viljandi meeskonnaga 3:3 (1:3) viiki, kusjuures enamik kohtumisest kulges külalismeeskonna juhtimisel. Võitlusliku mänguga lisati turniiritabelisse viigiga üks punkt.

Et samal päeval, 17. jaanuaril, möödus 70 aastat Eesti teadaoleva  külmarekordi (- 43,5° C) sünnist Jõgeval, võis seekordset hokikohtumist kaheksakraadilises külmas pidada kui külmapäeva  pidulikku tähistamist. Kahjuks puudusid sündmuselt külmalinna eestkõnelejad.

Poolesaja pealtvaataja ees pidi Jõgeva meeskond taas mängima napi koosseisuga — üheksa mängijaga. Põhimängijatest puudusid Alari Kütt ja Kalmer Lain. Vastastel oli seevastu kohal 13 mängijat ja nad võisid mängida kolme ründekolmiku ja kahe kaitsepaariga.

Hoogne mäng algas surve ja initsiatiiviga. Esialgu suudeti siiski kõik külaliste rünnakud edukalt tagasi tõrjuda, kuni 4. mänguminutil teeniti kaheminutiline karistus. Rainer Kalde viskas oma tsoonist litri üle poordi ja see oli väärt kahte minutit. Ainult et istuma saadeti sedapuhku ekslikult Urmo Rohtmets.

Viljandi realiseeris arvulise ülekaalu vähem kui minutilise mänguga ja kui avavilest oli möödunud 4.25, saatis Margo Puskarenko litri jõgevalaste väravasse — seisuks 1:0.

Ka Jõgeva mängijatel tekkis seejärel üksikuid vastuvõimalusi, kuid ärevamad hetked möödusid ikka Ülo Gussi värava lähistel.

Kodupubliku rõõmuks jõuti 7.40 siiski viigiväravani, mil Margus Gussi hea söödu realiseeris Raul Kivi. Paraku ei olnud rõõmu kauaks. 55 sekundit hiljem eksis oma kaitsetsoonis Margus Noormägi, litri sai HC Viljandi mängija Erki Heinaste ja külalised pääsesid taas ette – 2:1.

Ega ka edaspidi kergemaks läinud. Viljandlaste rünnakud olid kohati sedavõrd tarmukad, et Pedja kollkipper Guss ei jõudnud värava ees isegi uiskudele tõusta ja võitles vapralt igas asendis. Jõgevalastel andis kindlasti tunda paari kogenud mängija puudumine. Ka eelmises mängus hiilanud Rainer Kalde ja Margus Guss olid seekord tavapärasemast aeglasemad. Ning kuidagi ei suutnud oma võimalusi realiseerida Alon Pärlin.

Kui mängitud oli 13.30, lasti vasakult äärelt läbi pika soolo teinud Heinaste, kes süütult alanud rünnaku Jõgeva meelehärmiks väravaga lõpetas – 3:1. Järgnesid rasked minutid kaitsetegevuses, et mulke vähegi taltsutada. Hulluks tundus minevat 17. minuti alguses, kui litter neljandat korda Ülo Gussi väravavõrku lendas. Õnneks siiski määrustevastaselt: uisurauaga lööduna. Seis 3:1 püsis poolajavileni, kuigi Jõgeva lõpetas esimese 20- minutilise mänguaja arvulises ülekaalus.

Arvulise ülekaaluga alustati ka teist poolaega, kuid sellele vaatamata olid avaminutil väravale väga lähedal viljandlased. Aga SK Pedjal oli seekord natuke ka õnne. Mehed võitlesid vapralt edasi, püssi põõsasse ei visatud.

Teise poolaja keskel oli Jõgeva taas arvulises ülekaalus, kui tulutult. Kui mängitud oli 32.08, eemaldati veel üks Viljandi mängija jäält ja kolmandat korda mängisid väljakuperemehed arvulises ülekaalus. Juba tundus, et ka see ei too murrangut, aga viis sekundit enne karistust kandnud mängija jääle tulekut, jõuti siiski väravani. Taas oli selle autoriks Raul Kivi, seekord Jüri Naritsa söödust.

Nüüd oli viiginumber juba reaalne ja seda raevukamalt SK Pedja mängijad ka üritasid. Ning lõpuks kandis töö ja vaev vilja. Kui käis kohtumise viimane minut (39.10), sai Viljandi värava ees meestesummast litri Margus Noormägi ja viskas selle mängu tähtsaima värava. Pea terve mäng kaotusseisus olnud Jõgeva meeskond oli viimasel minutil tanki alt pääsenud.

Viimased 50 sekundit enam vapustusi ei tekitanud ning kohtumine lõppes 3:3 viigiga. Arvestades mõnede mängijate puudumist, tuli Jõgeval selle tulemusega igati rahul olla.

Nüüd on SK Pedja pidanud liigas 5 mängu ja teeninud 4 punkti. Tegelikult 6 punkti, sest võit Veskioru Pullide meeskonna üle tühistati (registreerimata mängija kasutamine) ja tabelisse kanti teenimatu kaotus.

Tabeliseis on hetkel selline (punktid, mängude arv):

1. Jäämurdjad 10 (5), 2. Tartu Jõud 7 (5), 3. Ropka Autopood 5 (5), 4. HC Viljandi 5 (5), 5. Veskioru Pullid 4 (5), 6. SK Pedja 4 (5), 7. Äksi MC39 1 (6).

Nagu näha, on tabel tihe ja iga järgnev mäng võib seda oluliselt muuta. Järgmise mängu Lõunaliigas peab SK Pedja kolmapäeval 27. jaanuaril kell 20 Jõgeva koduväljakul ja vastaseks on liidermeeskond – Tartu Jäämurdjad. Tulgem siis oma meeskonda toetama.