Külmalinna teemapargile otsitakse arengukava koostajat

Jõgeva linnavalitsus otsustas esmaspäevasel istungil välja kuulutada riigihanke, et leida firma, mis koostaks perspektiivse väljaarendamise kava linna plaanitud külmalinna teemapargile.  Piirkondliku arengu kavandamise programmist on eraldatud 140 000 krooni toetust nimetatud kava koostamiseks, millele linn lisab vajaliku omaosaluse.

Jõgeva linnavalitsuse arenduse peaspetsialist  Erki Teder märkis, et teemapargi rajamise ideed ja selle teostamisvõimalusi on arutanud senini linnapea eestvedamisel töörühm, kus on osalenud ennekõike linnavalitsuse ja kultuurikeskuse töötajad.

“Teemapargi rajamise peamine  eesmärk on muuta  Jõgeva kogu Eestis positiivses mõttes tuntuks külmalinnana, teha linn atraktiivseks külastajatele, tõsta ka linnaelanike rahulolu oma kodulinnaga. Teemapargi keskne atraktsioon võiks olla jõuluvana kodu, kus asuksid lisaks suuremale jõuluvana toale ka mitmed töötoad, mis muu hulgas tutvustaksid põnevas ja mängulises vormis kohalikke tööstustraditsioone. Nii võiks näiteks üks tuba olla pühendatud nahatööstusele, mis eksisteerib Jõgeval juba 1913. aastast. Teemapark peaks ilmselt tegutsema aasta ringi, kuigi tegevuse kõrgperioodiks jääks talv ja eriti detsembrikuu,” selgitas Erki Teder.

Tema sõnul pole külmalinna teemapargi asukoht veel selge. “Kõige perspektiivikamaks paigaks on peetud Piiri parki, kuid selle sobivus vajaks veel analüüsimist ja kõrvale ei tohiks jätta ka alternatiivseid võimalusi.  Ka teemapargi rajamise ligikaudne maksumus saab täpsemalt paika koostatavas kavas. Number ei saa olema kindlasti väike, võib-olla paar-kolmkümmend miljonit krooni. Kindlasti korraldab linn peale perspektiivse väljaarendamise kava valmimist laia ja sisulise diskussiooni avalikkusega, et saada teada, mida inimesed asjast arvavad, kas üldse ollakse valmis sellesse panustama. Alles seejärel saame hakata tegema ettevalmistusi (projekteerimine, ehitusload jms) ning taotlema finantsvahendeid teemapargi väljaehitamiseks. Linna arengukavas on planeeritud valmimise ajaks 2010. aasta, aga isiklikult arvan, et see on natuke liiga optimistlik,?  märkis arenduse peaspetsialist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus