Külmaennustusvõistluse võitis Riina Must

Jõgeva ilusalongis Duaal võeti möödunud kolmapäeva pärastlõunal tööhoog korraks maha, sest läbiviimist ootas väike autasustamistseremoonia. Salongi üks juuksuritest, Riina Must, oli nimelt võitnud Jõgeva traditsioonilise külmaennustusvõistluse ja auhinnad toodi talle otse töö juurde.


Nagu mullugi, ei olnud ka tänavu Jõgeva kultuurikeskuses väljas kasti, kuhu külmaennustusi postitada. Küll aga küsitleti Jõgeval 16. jaanuaril toimunud talvefestivalil inimesi ja pandi kirja nende suuline arvamus, milline võiks olla talve järele jäänud osa ehk ajavahemiku 16. jaanuarist 20. märtsini madalaim temperatuur Jõgeval. Ühtekokku avaldas arvamust umbes 40 inimest.

“Suurem osa neist arvas, et talve teises ja kolmandas kolmandikus on tulemas veel krõbedamat, enam kui kolmekümnekraadist külma. Riina Musta ennustus oli mõõdukam ja just see osutus täpsemaks,” ütles külmaennustusvõistlust korraldava MTÜ Miinus 43,5 eestvedaja Raul Taul.

Kõige külmemaks päevaks kõnealusel ajavahemikul kujunes 23. jaanuar, mil Jõgeval mõõdeti miinus 25,5 kraadi. Riina Must eksis vaid kahe kraadikümnendikuga: ta ennustas, et tuleb 25,7 miinuskraadi.

Rekord läks Tartule

Kui talve tervikuna vaadata, siis polnud 23. jaanuar tegelikult külmim päev Jõgeval. Selleks oli hoopis 8. jaanuar, mil Jõgeval oli külma 29,1 kraadi. Aga see kuupäev ei mahtunud ajavahemikku, mille kohta ennustusi küsiti. Tänavuse talve Eesti külmarekordit Jõgeva siiski enda kätte ei saanud, vaid selle napsas ära Tartu: seal paukus 8. jaanuaril kolmekümnekraadine pakane.

Tänavuse Jõgeva külmaennustusvõistluse võitja Riina Must end eriliseks ilmahuviliseks ei pea. Aga talvefestivali toimumispäeva hommikul huvitab ilm, konkreetselt selle päeva ilm, teda vägagi. Ilusalongi Duaal töökas kollektiiv on nimelt talvefestivali jääpurikavõistlusel alati platsis ja siis on ju hea ette teada, kas seekord läheb purikate sulatamiseks või kasvatamiseks. See aga sõltub teatavasti ilmast.

Teine situatsioon, milles Riina Mustale talvisel ajal ilm korda läheb, on hommikune tööleminek: kui siis niigi kiirel hetkel auto esiklaasi puhtaks kraapima tuleb hakata, teeb see talle meelehärmi.

Õigesse kohta

Üks meenetest, mille Raul Taul Riina Mustale külmaennustusvõistluse auhinnana üle andis, oligi huvitaval kombel jääkaabits. Ent võitja sai ka digitaalse termomeetri, mis aitab tal edaspidi veelgi täpsemaid ilma-andmeid koguda.

Jõgeva abilinnapealt Raivo Meituselt võttis ta vastu Jõgevast ja siinsest ilmast kõnelevad trükised, Raul Taulilt sai ta aga peale meenete ja võitjatunnistuse viiekilose karbi vanilli-koorejäätist. Varsti kandus üle ilusalongi lusikaklõbin, sest võitja jagas külma maiust lahkesti nii kolleegidele kui ka klientidele.

“Võib öelda, et auhind tuli õigesse kohta, sest Duaali naised on talvefestivalil alati aktiivselt osalenud ning jääpurikavõistlusel mitmel aastal võitjakski tulnud,” sõnas Raul Taul.

“Kui selline sündmus koju kätte tuuakse, siis tuleb ikka osaleda,” kinnitas Duaali omanik ja juhataja Liivi Jalasto.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus