Kuldsuu 2007 tiitel läks Pärnusse

?üriilaua taha istusid lisaks allakirjutanule kui konkursi mullusele võitjale Margus Oro ja Keiu Kess, kes mõlemad osalesid ka Kuldsuu-võistlusele eelnenud kõnelaagris õppejõududena.

Võistlus koosnes kahest voorust. Esimeses voorus kõneldi kodus ette valmistatud teemal. Räägiti tarbimisest, meie keelest, meie riigist, väikelinnade noortest, teenetest, õnnest, kuid minu meelest ütlesid kõik kõnelejad üht: tuleb mõtelda. Hästi lihtne on mitte mõtelda, minna massiga kaasa. Ei maksa aga unustada, et see ei ole see lihtsus, milles peitub võlu.

Teises voorus tuli kõnelda võistluse ajal ?ürii poolt ette antud teemal “Juhtmega või juhtmeta”. Ettevalmistuseks oli aega üks tund.

?ürii otsustas välja anda kolm auhinnakohta ja eripreemia. Viimase pälvis Merli Kirsimäe Jõgeva Gümnaasiumist, kes rääkis eesti keelest läbi kõnelemise, kirjutamise ja lugemise.

Kolmanda koha pälvis võistlusel Pamela-Maria Parts Järva-Jaani Gümnaasiumist, kes osales Kuldsuu-võistlusel juba neljandat aastat järjest.
Enda sõnul lõpetas Pamela nüüd neljaosalise seminari sellest, kuidas olla õnnelik. Seekord kõneles ta kallistuste maagiast. Pamela sai ka publiku lemmiku preemia. Selle neiu sõnadel on võime panna kõigi kohalviibijate silmad särama.

Teise koha saavutas Saaremaa Ühisgümnaasiumi abiturient Hendrik Kuusk. Noormees rääkis väikelinnade noorte võimalustest ning rõhutas, et väikeste linnade lapsi ei maksa suurte linnade omadest rumalamateks pidada.

Kuldsuu 2007 tiitli omanikuks sai aga Pärnu Koidula Gümnaasiumi neiu
Pilleriin Lillemets, kes kõneles teemal “Tarbida, et olla ? olla, et tarbida”. Neiu ütles, et kõnes käsiteldav on see, mis on temasse pika aja jooksul kogunenud ning mida ta soovib kõigile inimestele ütelda. Ütleski ning tegi seda selgelt, enesekindlalt ja usutavalt. Tulevikus loodab neiu näha end tegutsemas sotsiaalaladel.

Seitsmendat aastat Põltsamaal toimunud Kuldsuu-võistluse korraldustoimkonda juhtisid Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetajad Sirje Ääremaa ja Marika Nugis. Konkursile eelnenud kõnelaagris õpetasid noori peale Margus Oro ja Keiu Kessi Erni Kask, Andres Linnupuu ja Meelis Sarv.

MARGUS UDAM

blog comments powered by Disqus