Kuldpulmapaar uuendas abielutõotust

Viiskümmend aastat tagasi oli praeguse Kääpa rahvamaja teisel korrusel külanõukogu kantselei ning just seal külanõukogu esimees Virve ja Grigori Uppini abielu sõlmiski. Kuigi elu on Uppinid vahepeal mujale viinud, soovisid nad, et kuldpulmapuhune kordustseremoonia toimuks samas kohas ja tänase omavalitsusjuhi osavõtul.

1931. aastal Vassevere külanõukogus Pällu külas sündinud Virve-Leontine Laumets ja samal aastal Petseri rajoonis Tailova külas sündinud Grigori Uppin said omavahel tuttavaks Tallinnas parteikoolis, kuhu kommunistlik noorsooühing nad õppima oli suunanud. Sügavamalt teineteisele silma vaadata märkasid noored, tõsi küll, mitte partei ajaloo õpikut sirvides, vaid koos Kadriorus lauatennist mängides. Partneriteks on nad jäänud tänini.

1956. aasta 25. augustist mäletavad Virve ja Grigori pulmasõitu, mille tegi kohalik kolhoosiesimees Aino oma Moskvit? 401-ga, kingituseks saadud 12-liitrist alumiiniumpotti, mis peres praegugi kasutusel, kolmeteistkümmet pulmaväravat ja pulmaööd laudalakas. Armastusest sündisid poeg Ahti ja tütar Anne, kellel nüüd omakorda kahepeale kokku viis järeltulijat.

Uuendatud abielutõotuse andsid Virve ja Grigori Uppin ligemale kolmekümne tunnistaja osavõtul.

“Tükati sai nalja ja tükati poetati pisaraid. Hinge liigutas eaka paari abielutõotuse vastuvõtmine endalgi,” tunnistas vallavanem Jüri Morozov, kelle jaoks selline tseremoonia oli esmakordne. Küll aga on ta aastaid pulmavanema ametit pidanud.

“Kui teie kooselu teid senisel moel rahuldab ja kui teie ühine soov on ilma suuremate muutusteta veel 25 aastat jätkata, siis vastake selgelt “jah”,” ütles vallavanem kuldpulmapaarile ja sai mõlemalt vastuseks tõepoolest selge “jah”-sõna. Erinevalt viiekümne aasta tagusest tseremooniast panid Virve ja Grigori Uppin nüüd teineteisele sõrme ka kuldsõrmused.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus