Külateatrite pidu seekord Väike-Maarjas

 

KAIE NÕLVAK

 

Traditsiooniline külateatrite festival, mis Eesti Harrastusteatrite Liidu eestvõttel juba 13. korda toimub, peetakse seekord 9.-11. augustini Väike-Maarjas.

Üles astub 18 harrastustruppi Eestimaa eri paigust ning mängukohtadeks on sealse rahvamaja saal ja muuseumi õu.

Meie maakonda esindavad üleriigilisel teatripeol Tabivere Harrastusteater ja Pajusi Harrastusteater.

Tabivere trupile, mis seekord küll kõigest kaheliikmeline, antakse lavajärg juba esimesel festivalipäeval kell 15.30. Helgi Herman ja Katrin Sokk mängivad  ukraina dramaturgi Neda Neždana musta komöödiat “See, kes avab ukse”, mille tõlkis vene keelest ja  tõi lavale Esta Sokk. Tegemist on Esta esimese lavastajatööga, aastaid on teda teatud kui Tabivere trupi andekat näitlejat.   

Esietendus oli aprillis kodurahvamaja laval, mais Põltsamaal peetud Jõgeva- ja Tartumaa harrastusteatrite festivalilt “MÕHU 2013” toodi aga sama looga ära Jõgevamaa parima lavastuse tiitel ja saadi tunnustus ka parima valguskujunduse eest.

Festivali viimase esineja au saab seekord Pajusi Harrastusteater, kes toob 11. augustil kell 17 publiku ette näidendi pealkirjaga “Ninasarvik”. Autoritena on trupp üles andnud Eugène Ionesco ja Tarmo Kruusi, lavastaja ja kunstnik Tarmo Kruus.

Tegemist on Prantsuse-rumeenia absurditeatri suurkuju  Ionesco 1958. aastal kirjutatud näidendiga. Maikuisel Jõgeva- ja Tartumaa festivalil pälvis Tabivere mees Rein Annuk, kes Pajusi trupis külalisena kaasa teeb, selle looga ühe rollipreemiatest.

 

 

blog comments powered by Disqus