Külateatrid Riidajal

Kolme päeva jooksul astus Riidaja Rahvamaja lavalaudadel üles kolmteist harrastustruppi kogu Eestist. Jõgevamaalt olid võistlustules kultuuriseltsi Vanaveski näitering lavastusega “Kes on tegelikult inspektor Koer? (lavastaja Eve Somelar) ja Tabivere Harrastusteater J. Tuuliku tükiga “Taevaredel” (lavastaja Tõnis Lepp), kes seekord kahjuks parimate hulka ei pääsenud.

Kuna tasemelt võrdseid lavastusi ja näitlejaid oli palju, otsustas ?ürii koosseisus Jaak Allik, Maret Oomer ja Sven Karja välja anda kaks parima lavastuse preemiat ja neli parima naisnäitleja preemiat. Enim jagus tunnustust Abja kultuurimaja näiteringile lavastuse ?Mägede iluduskuninganna? eest (lavastaja Raivo Kutser): neile läksid parima lavastuse, parima lavastaja ja kahe parima naisnäitleja tiitlid. Parima kujunduse ja muusikavaliku preemia sai festivali üllataja ? MTÜ Teatritrupp ?Kuu-klubi? lavastuse ?Reliikvia? eest (kunstnik ja muusikaline kujundaja Riina Soomre).

Kõige ehedama külateatri preemia sai Koeru Huviteater lavastusega “Alkoholi õnnistus?, mis tegelikult propageeris küll kainust ja karskusliikumist. Veel anti välja eriauhind kõige musikaalsemale trupile. Esimesel õhtul toimunud karaokel sai külateatrite Karaokenässiks Vana-Vigala trupp.

Festivali peakorraldaja oli Riidaja Rändurteater eesotsas Anne Paiga. VIII külateatrite festival toimub tuleva aasta mais Tabiveres. Võib öelda, et siis jõuab üritus ringiga oma sünnipaika tagasi: esimene külateatrite festival peetigi ju 2001. aastal samas.

REIN ANNUK

blog comments powered by Disqus