Külamajal uus elu

Kamari külaselts võõrustas möödunud laupäeval oma kaunis majas uudishimulikke külalisi.

Kamari külamajja kogunenud seltskonnale andis kohalikust külamajast ja külaelust ülevaate selle aktiivne eestvedaja, Kamari Haridusseltsi liige ja Põltsamaa vallavolikogu esimees Liia Lust. “Meie külamaja on nüüd enam-vähem valmis ja seetõttu arvasime, et käes on aeg seda maja tutvustada ka  inimestele väljastpoolt,” lausus ta.

Tegelikult koosnes seekordne seltskond siiski peaasjalikult oma küla inimestest, kes ühel või teisel põhjusel polnud siin varem käinud.

Külamaja renoveerimistöödele on kulutatud umbes 2,1 miljonit krooni, taotletakse raha ka piirdeaia rajamiseks ja hooneesise kõnnitee ehitamiseks.

Lahtiste uste päeval osalenud said vaadata mõne aasta tagusest “Maahommiku” saatest salvestatud videolõiku Kamari külast. Seal oli näha, et praegune kaunis külamaja  oli siis veel veidi  väsinud moega.

“Oleme igalt poolt, kust vähegi võimalik, raha püüdnud taotleda,” rääkis Liia Lust. Kõigi projektide kaudu saadud rahasummasid kokku rehkendades on Kamari küla saanud siiani 2,7 miljonit krooni abi.

Kamari külamaja kasutatakse aktiivselt. Näiteks on seal praegu näha Põlvamaal elava kunstniku Epp Margna näitust. Kunstnik on andnud uue elu vanadele puidust tarbeesemetele ja kaunistanud need rahvuslike motiividega. Püütaksegi korraldada nii, et külamajas pidevalt mõni näitus üleval oleks. Siin võib tähistada ka sünnipäevi või korraldada muid kokkusaamisi. Tegevust tahetakse siin pakkuda ka kohalikele noortele. Selleks kavatsetakse täielikult korda teha teisel korrusel asuv katusealune ruum. Külavanem Indrek Eensalu arvates võiks sellesse ruumi üles seada pingpongilaua, seal saaks mängida lauamänge ning sinna võiks paigaldada arvutidki.

Kamari Haridusseltsi esimees Kalli Kadastik kinnitas, et Kamari külaelu eestvedajad on alati valmis oma maja kõigile heatahtlikele uudistajatele näitama ja tutvustama, oma huvist tuleks vaid eelnevalt teada anda.

iii

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus